Trwa ładowanie...
d3jm5vr

Warszawa. Nietypowy gość w przedszkolu

Opiekunowie przedszkolni zabierają czasem dzieci na wycieczki do parku lub lasu, aby mogły swobodnie obcować z naturą. Zdarza się jednak i tak, że to natura odwiedza dzieci w przedszkolu. W jednej z placówek pojawił się niecodzienny gość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. W przedszkolu znaleziono nietypowego ptaka
Warszawa. W przedszkolu znaleziono nietypowego ptaka (Straż Miejska, Fot: Straż Miejska)
d3jm5vr

Jak poinformowała straż miejska, w czwartek przedszkole przy ulicy Smyczkowej odwiedził bardzo rzadki ptak. Około południa jeden z opiekunów zauważył leżącego obok płotu przedszkola ptaka. Nie przypominał ani gołębia ani wróbla i sprawiał wrażenie chorego.

Opiekun natychmiast zadzwonił do straży miejskiej z prośbą o pomoc. Strażnicy z Ekopatrolu przybyli na miejsce i bezpiecznie odłowili nietypowego gościa.

Okazało się, że był to lelek kozodój – rzadko spotykany ptak, który prowadzi nocny tryb życia. Po wstępnej diagnozie stwierdzono, że nie jest ranny, tylko lekko osłabiony. Być może, jako ptak nocny, zapadł w drzemkę w tym miejscu.

Lelek kozodój (Caprimulgus europaeus) to gatunek niewielkiego ptaka nocnego z rodziny lelkowatych (Caprimulgidae). Żywi się owadami, które chwyta w locie do szeroko otwartego dzioba. W Polsce jest objęty ścisłą ochroną gatunkową.

Strażnicy bezpiecznie przetransportowali nietypowego gościa do "Ptasiego Azylu" w Warszawskim ZOO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jm5vr

Podziel się opinią

Share
d3jm5vr
d3jm5vr