Trwa ładowanie...
dh20ngb

Warszawa. Niższe stawki za ogródki gastronomiczne również w przyszłym roku

Na cały kolejny rok miasto pozostawi obniżone stawki opłat za zajęcie pasa drogowego dla osób prowadzących drobną działalność gospodarczą. W czwartek uchwałę w tej sprawie przyjęli stołeczni radni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. W przyszłym roku stawki będą obniżone
Warszawa. W przyszłym roku stawki będą obniżone (Agencja FORUM, Fot: Mateusz Wlodarczyk)
dh20ngb

- Bardzo dziękuję radnym za poparcie. W ten sposób pomożemy przedsiębiorcom, którzy w największym stopniu są dotknięci ograniczeniem kontaktów społecznych i mobilności. Nie będą ponosili strat z powodu sytuacji, na którą nie mają wpływu, a dzięki obniżkom przynajmniej częściowo je odrobią w przyszłym roku - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Przyjęte rozwiązanie było jego inicjatywą.

Warszawa. 75 proc. mniej za ogródki gastronomiczne

Jak informuje stołeczny ratusz w komunikacie, przedsiębiorcy za zezwolenie na ustawienie ogródka kawiarnianego w 2021 r. wciąż będą płacić o 75 proc. mniej niż standardowo. Na organizację targowisk, instalację pawilonów handlowych, kiosków, szyldów i markiz, słupów ogłoszeniowych oraz gablot informacyjnych i reklamowych będzie im przysługiwał 50-procentowy rabat.

dh20ngb

Przedsiębiorcy z zasady płacą jedynie za rzeczywiste zajęcie pasa drogowego. Jeśli zlikwidują stolik i krzesła, nie rozstawią straganu z kwiatami i zniczami z powodu zakazu, to nie zapłacą za zajęcie pasa, którego w rzeczywistości nie zajęli. Natomiast właściciele kiosku - po wprowadzeniu różnych form lockdownu - nie są w stanie z dnia na dzień obiektu usunąć i wciąż zajmują pas drogowy, choć faktycznie nie zarabiają.

Warszawa. Niższy czynsz w lokalach użytkowych

- To nie jedyna forma pomocy dla stołecznych przedsiębiorców – podkreślają władze miasta. Warszawa wspiera przedsiębiorców będących najemcami miejskich lokali użytkowych. W przypadku konieczności zawieszenia działalności lub pogorszenia sytuacji finansowej firmy, spowodowanych pojawieniem się koronawirusa, możliwa jest obniżka czynszu. Okres obniżki może obowiązywać przez cały czas epidemii, a nawet dłużej, tj. do 30 dni po zniesieniu ograniczeń, nakazów lub zakazów. Obniżki czynszu udzielono 3432 najemcom na łączną kwotę ponad 30 mln zł. W zasobach miasta jest 8634 lokali użytkowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh20ngb

Podziel się opinią

Share
dh20ngb
dh20ngb