Trwa ładowanie...
d4gsf0y

Warszawa. Nocą drogowcy odmalowują zebry na ulicach

Tradycyjnie wiosna oznacza czas porządków. Warszawscy drogowcy, jak co roku, przystąpili do odmalowywania oznakowania na ulicach. Prace prowadzone są tam, gdzie jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Nocą drogowcy odmalowują oznakowanie na ulicach
Warszawa. Nocą drogowcy odmalowują oznakowanie na ulicach (Zarząd Dróg Miejskich)
d4gsf0y

Znaczną część codziennej pracy drogowców stanowią bieżące prace utrzymaniowe. Zarządowi Dróg Miejskich podlega ponad 800 km dróg w Warszawie.

Kluczowe dla bezpieczeństwa jest, by wszelkie oznaczenia drogi były dla użytkowników widoczne na pierwszy rzut oka. Dlatego wiosną drogowcy przystępują do odmalowywania niektórych oznaczeń.

- Prace standardowo przeprowadzane są nocą, między godziną 22 a 5 rano. W ten sposób nie powodują utrudnień w ruchu. Na zakres prac wpływa także pogoda. Temperatura powietrza powinna być wyższa od 5°C. Natomiast wilgotność powietrza nie może przekraczać 85 proc.- czytamy w komunikacie ZDM.

d4gsf0y

W tym roku malowanie oznakowania zostało już wykonane na następujących ulicach: Patriotów (jezdnia zachodnia), Rekrucka, Szosowa, Stepowa, Łysakowska, Kasprowicza, Przybyszewskiego, Maczka, Płocka, Powązkowska, Młynarska, Krasińskiego, Żytnia, Andersa, Smocza, Anielewicza i Stawki.

Oczywiście nie ma potrzeby odmalowywania co roku pasów i linii na wszystkich ulicach. Ścierają się w różnym tempie, w zależności od natężenia ruchu.

Mieszkańcy mogą sami zgłaszać przypadki oznakowania, które ich zdaniem wymaga odświeżenia. W tym celu można skorzystać z Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19 115.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4gsf0y

Podziel się opinią

Share

d4gsf0y

d4gsf0y