Trwa ładowanie...

Warszawa. Nocne spisywanie. Dla maruderów i zabieganych

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Za zlekceważenie tego nakazu mogą grozić kary. Warszawiacy, którzy jeszcze nie ogarnęli tego zadania, mogą skorzystać z ostatniej szansy. Stołeczny ratusz organizuje "noc spisową" w ośmiu dzielnicach.

Share
Warszawa. Jeszcze do 30 września trwa powszechny spis. Po nim wiadomo będzie, ilu nas naprawdę jest, w jakich warunkach mieszkamy, jak pracujemy, jakie tworzymy relacje (Barbara Kwiatkowska)
Warszawa. Jeszcze do 30 września trwa powszechny spis. Po nim wiadomo będzie, ilu nas naprawdę jest, w jakich warunkach mieszkamy, jak pracujemy, jakie tworzymy relacje (Barbara Kwiatkowska)
d1lk84o

Z tego spisowego "last minut" będzie można skorzystać w sobotę, 25 września, w urzędach dzielnicowych. Punkty działać będą na Bielanach, Woli, Ochocie, Mokotowie, Ursynowie, Targówku, Pradze-Południe oraz Pradze-Północ.

Pracownicy Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich będą czekać na tych, którzy nie wywiązali się jeszcze z obowiązku, na przykład dlatego, że przerasta ich zadanie samospisania się w sieci lub obawiają się, że przez telefon czegoś nie zrozumieją. W ośmiu urzędach dzielnicowych będzie można to załatwić od rana do godziny 22.

Warszawa. Nocny spisywanie. Dla maruderów, zabieganych i wykluczonych cyfrowo

W pozostałych dzielnicach punkty spisowe będą czynne tego dnia także od godziny 9, ale zakończą pracę o 13. Kogo nie zmobilizuje to "nocne spisywanie" w sobotę, ma jeszcze czas w tygodniu.

d1lk84o

Od poniedziałku do piątku we wszystkich urzędach dzielnic będzie można, już naprawdę na ostatnią chwilę, wypełnić obowiązek spisowy. Czynna będzie też infolinia 22 279 99 99.

Narodowy Spis Powszechny zakończy się 30 września. Dane zebrane podczas spisu - dotyczące liczby ludności, struktury demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o stanu mieszkań i budynków - służyć będą do analiz statystycznych, potrzebnych do rozdziału finansów, będą podstawą decyzji urbanistycznych, komunikacyjnych, infrastrukturalnych.

TVN24 z przedłużoną koncesją. Kosiniak-Kamysz komentuje wprost

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1lk84o

Podziel się opinią

Share
d1lk84o
d1lk84o