Trwa ładowanie...
de7urqf

Warszawa. Nowa ulica powstanie na Woli

Na warszawskiej Woli powstanie nowa ulica. Połączy Górczewską z Dywizjonu 303, równolegle do Księcia Janusza. Jej budową zajmie się właściciel Wola Parku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Prace nad nową ulicą zaczną się wiosną 2021 r.
Warszawa. Prace nad nową ulicą zaczną się wiosną 2021 r.
de7urqf

Dość niespodziewanie okazało się że na Woli powstanie nowa ulica. Wybuduje ją właściciel Wola Parku, spółka INGKA Centres. Droga zostanie oddana do użytku publicznego. Ma połączyć ul. Górczewską z Dywizjonu 303 i przebiegać równolegle do Księcia Janusza.

Nowa, dwupasmowa ulica wraz z chodnikami i ścieżką rowerową. Oprócz oczywistego połączenia z centrum handlowym, poprawi komunikację między osiedlami na Kole i Ulrychowie. Będzie przebiegać w miejscu skrajnych ogródków działkowych ROD „Koło II”.

To kolejna inwestycja na Woli. W kwietniu nieopodal otwarto stację metra Księcia Janusza. Jak zaznacza inwestor, na przestrzeni ostatnich lat za sprawą coraz bogatszej oferty mieszkaniowej na Bemowie oraz dużego wzrostu powierzchni biurowej na Woli, wzrosła atrakcyjność tych dzielnic.

de7urqf

Inwestycja ma charakter publiczny. Umowę na jej wykonanie w imieniu m. st. Warszawy podpisał Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Prace mają rozpocząć się wiosną 2021 r. Nowa ulica ma zostać oddana do użytku we wrześniu 2021 r.

Zobacz też: Wybierz! Podcast - Odcinek 9 - 27.04 - Robert Biedroń, Mirosław Piotrowski

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

de7urqf

Podziel się opinią

Share
de7urqf
de7urqf