Trwa ładowanie...
d3n56v7

Warszawa. Nowe połączenie między Ochotą i Mokotowem. Woronicza wyremontowana

Kilka miesięcy przed czasem został udostępniony kierowcom fragment ul. Woronicza. O jego budowę od dawna zabiegali zwłaszcza pracownicy biurowców na Służewcu. Remontowany odcinek odciąży ul. Racławicką i połączy Mokotów z Ochotą. Inwestycja kosztowała blisko kosztowało 24,5 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Oddano do użytku nowy fragment ul. Woronicza.
Warszawa. Oddano do użytku nowy fragment ul. Woronicza. (UM Warszawa)
d3n56v7

- Charakter Służewca się zmienia. Obok dużej liczby biur, powstaje coraz więcej osiedli. Obserwując te przemiany chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby komunikacyjne mieszkańców - mówi Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy.

Prezydent zaznaczył, że to kolejna wyremontowana ulica na Służewcu. W ubiegłym roku przebudowana została ulica Marynarska, a we wtorek oddano do użytku nowy fragment Woronicza.

Warszawa. Nowy odcinek ul. Woronicza

Zdaniem urzędników, wyremontowany fragment znacząco odciąży ruch na ul. Racławickiej i Etiudy Rewolucyjnej. - To niespełna kilometr asfaltu, ale zarówno dla mieszkańców Mokotowa, Ochoty i dla pracowników okolicznych biurowców, to kilometr o wielkim znaczeniu - stwierdził Michał Mycka, radny dzielnicy Mokotów.

d3n56v7

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki: "Placówki oświatowe i szkoły wyższe zamknięte"

Obok ulicy powstały nowe chodniki i ścieżki rowerowe. W ramach inwestycji posadzono 52 drzewa. Budowa nowego fragmentu ulicy Woronicza kosztowała 24,5 mln zł. W związku z oddaniem do użytku nowego fragmentu ZTM ma zmienić trasę linii 136. Ta będzie jeździć ulicami: Wołoska – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza– Wyjazd – Żwirki i Wigury – Banacha.

To nie koniec remontów na Mokotowie. Przebudowywana jest ul. Goraszewska, a mają być ul. Jadźwingów, Bukowińskiej i Kraushara.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3n56v7

Podziel się opinią

Share
d3n56v7
d3n56v7