Trwa ładowanie...

Warszawa. Nowe połączenie między Ochotą i Mokotowem. Woronicza wyremontowana

Kilka miesięcy przed czasem został udostępniony kierowcom fragment ul. Woronicza. O jego budowę od dawna zabiegali zwłaszcza pracownicy biurowców na Służewcu. Remontowany odcinek odciąży ul. Racławicką i połączy Mokotów z Ochotą. Inwestycja kosztowała blisko kosztowało 24,5 mln zł.

Share
Warszawa. Nowe połączenie między Ochotą i Mokotowem. Woronicza wyremontowana
Źródło: UM Warszawa
d4hmbb6

- Charakter Służewca się zmienia. Obok dużej liczby biur, powstaje coraz więcej osiedli. Obserwując te przemiany chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby komunikacyjne mieszkańców - mówi Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy.

Prezydent zaznaczył, że to kolejna wyremontowana ulica na Służewcu. W ubiegłym roku przebudowana została ulica Marynarska, a we wtorek oddano do użytku nowy fragment Woronicza.

Warszawa. Nowy odcinek ul. Woronicza

Zdaniem urzędników, wyremontowany fragment znacząco odciąży ruch na ul. Racławickiej i Etiudy Rewolucyjnej. - To niespełna kilometr asfaltu, ale zarówno dla mieszkańców Mokotowa, Ochoty i dla pracowników okolicznych biurowców, to kilometr o wielkim znaczeniu - stwierdził Michał Mycka, radny dzielnicy Mokotów.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki: "Placówki oświatowe i szkoły wyższe zamknięte"

Obok ulicy powstały nowe chodniki i ścieżki rowerowe. W ramach inwestycji posadzono 52 drzewa. Budowa nowego fragmentu ulicy Woronicza kosztowała 24,5 mln zł. W związku z oddaniem do użytku nowego fragmentu ZTM ma zmienić trasę linii 136. Ta będzie jeździć ulicami: Wołoska – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza– Wyjazd – Żwirki i Wigury – Banacha.

To nie koniec remontów na Mokotowie. Przebudowywana jest ul. Goraszewska, a mają być ul. Jadźwingów, Bukowińskiej i Kraushara.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4hmbb6

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hmbb6
d4hmbb6