Trwa ładowanie...

Warszawa. Nowe światła przy trzech przejściach na ul. Kijowskiej

Zarząd Dróg Miejskich wyposażył w nowoczesne sygnalizacje świetlne trzy przejścia dla pieszych przez ul. Kijowską przy Dworcu Wschodnim. Poprawi to bezpieczeństwo w rejonie.
Share
Warszawa. Światła przy przejściach poprawią bezpieczeństwo
Warszawa. Światła przy przejściach poprawią bezpieczeństwoŹródło: Zarząd Dróg Miejskich, Fot: Zarząd Dróg Miejskich
d30e8ij

Jak informuje ZDM, przejścia przy Dworcu Wschodnim rozprowadzają ruch pieszy przez cztery pasy ul. Kijowskiej i przez torowisko. Przechodnie często musieli pokonywać pasy szybko, by zdążyć przed nadjeżdżającymi samochodami. Było to szczególnie uciążliwe w godzinach szczytu, gdy natężenie ruchu było bardzo duże.

Warszawa. Światła poprawią bezpieczeństwo

Teraz trzy przejścia stały się bezpieczniejsze. Wyposażono je w nowoczesne urządzenia sygnalizacyjne. Ich praca jest skoordynowana z pozostałymi światłami na ul. Kijowskiej. Sygnalizacje pracują jako akomodacyjne. Posiadają system automatycznej detekcji pieszych i pojazdów.

d30e8ij

Pokonywanie przejść jest teraz łatwiejsze dla osób niewidomych i niedowidzących. Na każdej z trzech zebr zamontowano sygnalizację dźwiękową. Na chodnikach zostały ułożone pasy ostrzegawcze i płyty prowadzące. Rozwiązanie systemu prowadnic dla niewidomych zostało wykonane kompleksowo, co poprawiło bezpieczeństwo. Dodatkowo w rejonie przejść drogowcy położyli nowe płyty chodnikowe.

Warszawa. Audyt bezpieczeństwa

Jak podkreśla ZDM, realizacja inwestycji była wynikiem przeprowadzonego audytu bezpieczeństwa przejść dla pieszych. Do tej pory zbadano prawie 3,5 tysiąca zebr.

Na podstawie audytu w tym roku drogowcy zamontowali już sygnalizacje świetlne na dwóch skrzyżowaniach ul. Kajki - z ulicami Odrodzenia i Alpejską. Do końca zbliżają się prace instalacji świateł na przejściu przez al. Krakowską przy ul. Lipowczana.

Wytypowano także kolejne lokalizacje, gdzie będzie wybudowana sygnalizacja świetlna. Obecnie trwa projektowanie następnych 10 sygnalizacji. Na początku czerwca ZDM podpisał umowy z wykonawcami. Większość projektów powinna powstać do końca roku, co umożliwi budowę świateł w 2021 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30e8ij

Podziel się opinią

Share
d30e8ij
d30e8ij