Trwa ładowanie...
d1qss0q

Warszawa. Nowy skwer przy ulicy Kępnej jeszcze w tym roku

Nowe ścieżki, górka saneczkowa, plac zabaw i mnóstwo roślin. Na Pradze-Północ powstanie nowy skwer. Został wyłoniony wykonawca prac.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Podpowiadamy, jak zmieni się przestrzeń przy ulicy Kępnej
Warszawa. Podpowiadamy, jak zmieni się przestrzeń przy ulicy Kępnej (Urząd m.st. Warszawa)
d1qss0q

Teren między ulicami Kępna, Zamoyskiego i Jagiellońską, jak informowaliśmy wcześniej, po przebudowie ma stać się wspólną przestrzenią do sąsiedzkich spotkań i zabaw. Skwer powstanie dzięki zwycięskiemu projektowi z Budżetu Obywatelskiego "Praskie zielone skwery".

Warszawa. Co się zmieni?

"Ścieżki zostaną odnowione i pokryte mineralną nawierzchnią, która przepuszcza wodę. Pojawią się też nowe połączenia piesze w miejscu wydeptanych już szlaków. Dzięki schodom i podjazdowi mieszkańcy będą mieli ułatwione wejście na skarpę. Na skwerze powstaną miejsca do siedzenia (na wale i przy placu zabaw), a wzdłuż ścieżek staną latarnie zasilane energią słoneczną, kosze na śmieci i stojaki rowerowe" – informuje warszawski Urząd Miasta.

d1qss0q

Plac zabaw porośnięty roślinnością pojawi się w rogu skweru, w okolicy ulicy Wrzesińskiej. Bawiące się tam dzieci, znajdą m.in. drewniane huśtawki, zabawki do wspinania oraz wiklinowe chatki. Będzie to przestrzeń przystosowana również dla wjazdu matek z wózkami.

"Zobacz także: ''Przyjacielski'' niedźwiedź. Chciał zapoznać się z turystką"

"Tuż obok, na przedłużonym zboczu wału powstanie górka do zjeżdżania. Pragórka stworzona przy współudziale mieszkańców zostanie odświeżona, a w jej pobliżu pojawi się dodatkowa zieleń" – dodaje ratusz.

Na skwerze zostaną posadzone nowe rośliny ozdobne, takie jak byliny, krzewy i drzewa – np. jesiony, klony i platany.
Modernizacja terenu zielonego zakończy się w listopadzie tego roku.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qss0q

Podziel się opinią

Share
d1qss0q
d1qss0q