Trwa ładowanie...

Warszawa. Nowy skwer przy ulicy Kępnej jeszcze w tym roku

Nowe ścieżki, górka saneczkowa, plac zabaw i mnóstwo roślin. Na Pradze-Północ powstanie nowy skwer. Został wyłoniony wykonawca prac.

Warszawa. Nowy skwer przy ulicy Kępnej jeszcze w tym rokuŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d3otd1t
d3otd1t

Teren między ulicami Kępna, Zamoyskiego i Jagiellońską, jak informowaliśmy wcześniej, po przebudowie ma stać się wspólną przestrzenią do sąsiedzkich spotkań i zabaw. Skwer powstanie dzięki zwycięskiemu projektowi z Budżetu Obywatelskiego "Praskie zielone skwery".

Warszawa. Co się zmieni?

"Ścieżki zostaną odnowione i pokryte mineralną nawierzchnią, która przepuszcza wodę. Pojawią się też nowe połączenia piesze w miejscu wydeptanych już szlaków. Dzięki schodom i podjazdowi mieszkańcy będą mieli ułatwione wejście na skarpę. Na skwerze powstaną miejsca do siedzenia (na wale i przy placu zabaw), a wzdłuż ścieżek staną latarnie zasilane energią słoneczną, kosze na śmieci i stojaki rowerowe" – informuje warszawski Urząd Miasta.

Plac zabaw porośnięty roślinnością pojawi się w rogu skweru, w okolicy ulicy Wrzesińskiej. Bawiące się tam dzieci, znajdą m.in. drewniane huśtawki, zabawki do wspinania oraz wiklinowe chatki. Będzie to przestrzeń przystosowana również dla wjazdu matek z wózkami.

"Zobacz także: ''Przyjacielski'' niedźwiedź. Chciał zapoznać się z turystką"

"Tuż obok, na przedłużonym zboczu wału powstanie górka do zjeżdżania. Pragórka stworzona przy współudziale mieszkańców zostanie odświeżona, a w jej pobliżu pojawi się dodatkowa zieleń" – dodaje ratusz.

Na skwerze zostaną posadzone nowe rośliny ozdobne, takie jak byliny, krzewy i drzewa – np. jesiony, klony i platany.
Modernizacja terenu zielonego zakończy się w listopadzie tego roku.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3otd1t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3otd1t