Trwa ładowanie...

Warszawa. Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zamienią się w deptak dla pieszych

W weekendy Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście ponownie zamienią się w deptak. Trakt Królewski na odcinku od ronda de Gaulle’a do ul. Senatorskiej będzie przeznaczony tylko dla pieszych i rowerzystów. Zmiana nastąpi od 1 maja.

Warszawa. Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zamienią się w deptak dla pieszychŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d24abs1
d24abs1

Taka organizacja ruchu na Trakcie Królewskim będzie obowiązywała prawie do końca października. W soboty, niedziele i niektóre święta na odcinku od ronda de Gaulle’a do ul. Miodowej powstanie deptak.

Zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią sprawia, że na ulicach pojawia się coraz więcej osób. Deptak na Trakcie Królewskim będzie więc uzasadniony. Piesi będą mogli zachować odpowiedni dystans. Spacer będzie odbywał się w sposób bezpieczny.

Warszawa. Ulice oznakowane jako strefa zamieszkania

Zamknięte odcinki ulic zostaną oznakowane jako strefa zamieszkania. Dopuszczony będzie na nich wyłącznie dojazd mieszkańców z identyfikatorami TK do posesji, Pałacu Prezydenckiego, do Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Caritas, zaopatrzenia Centralnej Biblioteki Rolniczej, do ul. Koziej oraz nowożeńców, służb ratunkowych i oczyszczania, a także rowerów – poinformował stołeczny ratusz.

- Wjazd uprawnionych pojazdów na zamknięte ulice będzie możliwy wyłącznie z ul. Świętokrzyskiej w Nowy Świat w kierunku ronda de Gaulle’a oraz z ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza na pozostały odcinek Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia. Na ul. Bednarskiej wprowadzany będzie ruch dwukierunkowy, by mieszkańcy mogli z niej wyjechać z pominięciem Krakowskiego Przedmieścia (w weekend na ul. Bednarską będą mogli wjechać tylko mieszkańcy i dojeżdżający do instytucji zlokalizowanych przy Krakowskim Przedmieściu; ulica będzie także wyłączona z parkowania). Pozostanie utrzymany przejazd ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem – czytamy w komunikacie.

d24abs1

Ponadto, w weekendy na ulicach Wierzbowej (zatoka postojowa) i Moliera (rejon pl. Teatralnego) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką, informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Warszawa. Nowe trasy komunikacji miejskiej

Autobusy linii 111, 116, 180, 222, 503 i 518, podobnie jak w ubiegłych latach, w kierunku północnym pojadą Al. Jerozolimskimi do ul. Kruczej i dalej ulicami: Szpitalna – pl. Powstańców Warszawy – Mazowiecka. W przeciwnym kierunku będą kursowały ulicami Kredytową – Jasną – Zgoda – Kruczą. Podobnymi trasami, ul. Mazowiecką i z powrotem ulicami Kredytową i Jasną, będą jeździły od ul. Świętokrzyskiej także autobusy linii 102, 105 i 178. Autobusy linii 128, 175 oraz nocnej N44 pojadą zaś ulicami Marszałkowską i Królewską.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać w każdy weekend do 25 października oraz od 11 do 14 czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d24abs1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24abs1