Trwa ładowanie...

Warszawa. Oczyszczalnia ścieków "Czajka" czeka na rozbiórkę rurociągu. Będzie działać do połowy listopada

Dodatkowy rurociąg, który pompuje ścieki do oczyszczalni "Czajka" będzie funkcjonować tylko do 15 listopada br. O tym, co stanie się później z nieczystościami w Warszawie mówili przedstawiciele Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Warszawa. Oczyszczalnia ścieków "Czajka" czeka na rozbiórkę rurociągu. Będzie działać do połowy listopadaŹródło: East News, fot: Jakub Kamiński
dommrdy
dommrdy

- Do końca października ogłosimy przetarg na rozbiórkę rurociągu – powiedział w piątek rzecznik KZGW Sergiusz Kieruzel.

Wyjaśnił, że awaryjny bypass przestanie działać w połowie listopada, ponieważ to termin, w którym ma zostać usunięta awaria uszkodzonych kolektorów pod dnem Wisły.

Takie zobowiązanie złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. – Do tej pory ze strony MPWiK nie było sygnałów o możliwości przesunięcia tego terminu – zaznaczył Kieruzel.

Tęczowy piątek 2019. Czarzasty odpowiada Cymańskiemu

Awaryjny rurociąg, ułożony na moście pontonowym na Wiśle, od 50 dni pompuje ścieki do oczyszczalni "Czajka". Z wyliczeń spółki wynika, że każdy dzień działania konstrukcji kosztuje Wody Polskie ok. 50 tys. zł.

dommrdy

Zaprojektowanie i budowa dwóch ponad kilometrowych rurociągów kosztowało ok. 35 mln zł. Przy inwestycji pracowało ok. 500 osób.

Rzecznik Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. Kieruzel dodał na piątkowej konferencji, że dla porównania, naprawa rurociągu na odcinku 100 m prowadzona przez MPWiK ma kosztować 30 mln zł.

Budowa bypassa została sfinansowały Wody Polskie. Szef rządu Mateusz Morawiecki zapowiedział, że spółka dostanie zwrot kosztów z rezerwy celowej w budżecie państwa.

Według informacji Wód Polskich, budowa tymczasowego rurociągu pozwoliła na przepompowanie niemal 8 mln metrów sześciennych ścieków do oczyszczalni "Czajka".

Dwa dni temu funkcjonariusze CBA weszli do wydziału zarządzania kryzysowego stołecznego ratusza i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Zabezpieczyli dokumentację dotyczącą awarii oczyszczalni ścieków „Czajka” na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Źródło: interia.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dommrdy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dommrdy