Trwa ładowanie...

Warszawa. Od poniedziałku kierowcy zapłacą dużo więcej za parkowanie w stolicy

Już od poniedziałku Warszawa wprowadza wyższe stawki za parkowanie. Kolejną zmianą będą wydłużone godziny, w których kierowca zapłaci za pozostawienie auta w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Warszawa. Od poniedziałku droższe parkowanie, fot. ZDMWarszawa. Od poniedziałku droższe parkowanie, fot. ZDM
dfszw6n
dfszw6n

Zgodnie z uchwała Rady Miasta od najbliższego poniedziałku 4 stycznia wzrośnie opłata za parkowanie w tak zwanej Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Warszawa. Prawie 4 zł za pierwszą godzinę postoju

"Pierwsza godzina postoju będzie kosztować 3,9 zł zamiast 3 zł, druga 4,6 zł zamiast 3,60 zł, trzecia 5,5 zł zamiast 4,20 zł. Za czwartą i każdą kolejną godzinę kierowcy zapłacą 3,9 zł, a nie, jak do tej pory, 3 zł" – informuje Polska Agencja Prasowa.

Dotychczas kierowcy za parkowanie w SPPN wnosili opłaty do godz. 18. Od poniedziałku godziny te zostaną wydłużone – w dni powszednie za pozostawienie auta zapłacimy od godz. 8 do 20. Bez zmian pozostaną takie dni jak 2 maja, 24 i 31 grudnia – wówczas nie trzeba będzie płacić za parkowanie w Warszawie.

Zastawili mu auto. Wyjechał po mistrzowsku

Warszawa. Nawet 250 zł kary za brak biletu parkingowego

Przypominamy, że w stolicy obowiązuje także podniesiona stawka za brak opłaty parkingowej w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

dfszw6n

Jeszcze niedawno kierowcy, którzy nie wnieśli opłaty parkingowej musieli liczyć się z możliwą karą w wysokości 50 złotych. Obecnie stawka za każdorazowe nieuiszczenie opłaty za postój wzrosła do 250 złotych.

"W przypadku uiszczenia opłaty dodatkowej w ciągu 7 dni od wystawienia dokumentu opłaty dodatkowej albo otrzymania wezwania do zapłaty, jej wysokość ustalono na 170 zł" – dodaje PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dfszw6n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfszw6n