Trwa ładowanie...

Warszawa. Odsłonięto tablicę upamiętniającą Andrzeja Wajdę

Stolica upamiętniła Andrzeja Wajdę, wybitnego reżysera, honorowego obywatela stolicy, doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego. W czwartą rocznicę śmierci reżysera odsłonięto pamiątkową tablicę. 

Share
Warszawa. Odsłonięto tablicę upamiętniającą reżyseraWarszawa. Odsłonięto tablicę upamiętniającą reżyseraŹródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Rafał Motyl
dup99p9

Jak poinformował stołeczny ratusz, tablica zawisła na ścianie budynku u zbiegu ulic Józefa Hauke-Bosaka i Śmiałej na warszawskim Żoliborzu Oficerskim. Właśnie w tym miejscu, przez kilkadziesiąt lat, mieszkał i pracował Andrzej Wajda. Z miejscem tym czuł się bardzo związany. Wielokrotnie podejmował inicjatywy mające na celu ochronę dziedzictwa przyrodniczego i architektonicznego swojej dzielnicy.

Warszawa. Specjalne upamiętnienie

Po śmierci Andrzeja Wajdy jego sąsiedzi, mieszkańcy Żoliborza i Warszawy, mogli wpisać się do księgi kondolencyjnej i wyrazić, jak ważna była dla nich jego obecność. O specjalne upamiętnienie twórcy zabiegało Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Rada i Zarząd dzielnicy Żoliborz, wraz z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

- Jesteśmy szczęśliwi, że pojawiają się kolejne inicjatywy, mające na celu upamiętnienie naszego patrona. Chcemy przypominać mieszkańcom Warszawy o jego twórczym dorobku, organizując pokazy filmowe i dyskusje - powiedziała Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektorka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

dup99p9

Warszawa. Filmy w każdą środę

Miłośników twórczości Mistrza CKF zaprasza w każdą środę o 19:00 do Klubu Filmowego Wajda. Spotkania w nowo otwartej siedzibie Centrum w Alejach Ujazdowskich 20 poprowadzi dziennikarka Joanna Sławińska. W repertuarze m.in. „Wesele” i „Panny z Wilka”. Pokazy filmowe odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dup99p9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dup99p9
dup99p9