Trwa ładowanie...
Marta Gostkiewicz
28-06-2020 08:00

Warszawa. Ognisko wychowawcze będzie działało w odnowionym budynku

Dobiega końca modernizacja budynku przy ul. Starej 4, gdzie działa największe w Warszawie ognisko wychowawcze. W odnowionej przestrzeni przewidziano strefy dla dzieci i młodzieży oraz klub malucha. Będą również działały pracownie warsztatowe dostępne dla mieszkańców.

Share
Warszawa. Ognisko wychowawcze będzie działało w odnowionym budynkuŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d3nd3q5

Ognisko Starówka przy ul. Starej 4 założył w 1964 r. Kazimierz Lisiecki „Dziadek” - opiekun, wychowawca i ceniony pedagog. Obecnie prowadzi je miejska instytucja Centrum Wspierania Rodzin Rodzinna Warszawa.

Aby podnieść standard pomocy opiekuńczo–wychowawczej, w 2018 r. rozpoczęła się gruntowna modernizacja budynku, z zachowaniem oryginalnego kształtu obiektu. Teraz trwa wyposażanie placówki. Prowadzone są niezbędne odbiory.

Budynek będzie oddany do użytkowania na przełomie czerwca i lipca 2020 roku. Dotychczasowy koszt inwestycji wynosi 5,4 mln zł – poinformował stołeczny ratusz.

d3nd3q5

Warszawa. Szeroki wachlarz zajęć

W placówce wsparcie otrzymają dzieci i młodzież z rodzin wymagających pomocy ze względu na trudną sytuację życiową. Organizowane będą zajęcia socjoterapeutyczne, logopedyczne oraz zajęcia indywidualne z wychowankami i ich rodzicami. Będzie też udzielana pomoc dzieciom i rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Personel będzie pomagał podopiecznym w rozwijaniu pasji i zainteresowań.

Na powierzchni ponad 1400 m² zostały przewidziane trzy strefy dla dzieci i młodzieży oraz Klub Malucha „Baby Bzik”. Placówka wyposażona jest w sale do pracy zespołowej oraz indywidualnej, trzy sale komputerowe, salę teatralno-choreograficzną i konferencyjną, kuchnię oraz salę zabaw. Budynek jest również dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

W budynku będzie mieściło się również studio telewizyjne FabLab Kamera Akcja! i stolarnia FabLab Wbijaj! Obie pracownie warsztatowe będą dostępne do użytku dla wszystkich warszawiaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3nd3q5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nd3q5
d3nd3q5