ycipk-rb7hv4

Warszawa. Ogromny pożar, spore zniszczenia w redakcji. Trwa zbiórka na pomoc Press

Warszawa. Ruszyła zbiórka dla redakcji Press, która straciła swoją siedzibę po ogromnym pożarze. Ogień strawił wszystko: biuro, meble oraz sprzęt. Dziennikarze nie mają jak pracować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Ogromny pożar i spore zniszczenia w redakcji
Warszawa. Ogromny pożar i spore zniszczenia w redakcji (Facebook.com)
ycipk-rb7hv4

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Ogień pojawił się w jednym ze sklepów spożywczych, ale szybko zajął również piętro, gdzie znajduje się siedziba magazynu "Press" oraz "Presserwisu".

"Wstępne ustalenia wskazują, że pożar zaczął się od awarii agregatu klimatyzacji znajdującej się w sklepie i przeniósł się po markizie na piętro. Dziennikarze szybko opuścili budynek, a jedna osoba, która była w pomieszczeniu w chwili eksplozji okien, schroniła się za filarem" - czytamy na stronie "Press".

Redaktor naczelny Andrzej Skworz opublikował na Facebooku film, na którym można zobaczyć zniszczenia po pożarze. Skala jest ogromna: w spalonym pomieszczeniu kompletnie zostały zniszczone komputery oraz klimatyzatory. Podczas akcji gaśniczej zostały zalane podłogi, wybito okna.

ycipk-rb7hv4

Wyborczy Grill. Ocena debaty przedwyborczej w TVP

Siedziba wymaga gruntownego remontu, dlatego dziennikarze z serwisu Outriders zorganizowali na Facebooku zbiórkę, w której można wesprzeć redakcję "Press". "Zbiórka ma charakter dobrowolnego wsparcia i jest organizowana oddolnie. Zachęcamy wszystkie koleżanki, kolegów oraz sympatyków dziennikarstwa do pomocy redakcji Press" - czytamy w opisie przedsięwzięcia.

ycipk-rb7hv4

W momencie publikacji tego artykułu udało się zebrać ponad 15 tysięcy złotych. Chcesz pomóc? Link do zbiórki znajdziesz tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-rb7hv4
Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-rb7hv4

ycipk-rb7hv4
ycipk-rb7hv4