Trwa ładowanie...
d6w7cvx

Warszawa. Ogromny pożar, spore zniszczenia w redakcji. Trwa zbiórka na pomoc Press

Warszawa. Ruszyła zbiórka dla redakcji Press, która straciła swoją siedzibę po ogromnym pożarze. Ogień strawił wszystko: biuro, meble oraz sprzęt. Dziennikarze nie mają jak pracować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Ogromny pożar i spore zniszczenia w redakcji
Warszawa. Ogromny pożar i spore zniszczenia w redakcji (Facebook.com)
d6w7cvx

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Ogień pojawił się w jednym ze sklepów spożywczych, ale szybko zajął również piętro, gdzie znajduje się siedziba magazynu "Press" oraz "Presserwisu".

"Wstępne ustalenia wskazują, że pożar zaczął się od awarii agregatu klimatyzacji znajdującej się w sklepie i przeniósł się po markizie na piętro. Dziennikarze szybko opuścili budynek, a jedna osoba, która była w pomieszczeniu w chwili eksplozji okien, schroniła się za filarem" - czytamy na stronie "Press".

Redaktor naczelny Andrzej Skworz opublikował na Facebooku film, na którym można zobaczyć zniszczenia po pożarze. Skala jest ogromna: w spalonym pomieszczeniu kompletnie zostały zniszczone komputery oraz klimatyzatory. Podczas akcji gaśniczej zostały zalane podłogi, wybito okna.

d6w7cvx

Wyborczy Grill. Ocena debaty przedwyborczej w TVP

Siedziba wymaga gruntownego remontu, dlatego dziennikarze z serwisu Outriders zorganizowali na Facebooku zbiórkę, w której można wesprzeć redakcję "Press". "Zbiórka ma charakter dobrowolnego wsparcia i jest organizowana oddolnie. Zachęcamy wszystkie koleżanki, kolegów oraz sympatyków dziennikarstwa do pomocy redakcji Press" - czytamy w opisie przedsięwzięcia.

d6w7cvx

W momencie publikacji tego artykułu udało się zebrać ponad 15 tysięcy złotych. Chcesz pomóc? Link do zbiórki znajdziesz tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6w7cvx

Podziel się opinią

Share
d6w7cvx
d6w7cvx