Trwa ładowanie...
d33sg4z

Warszawa okresu I wojny na zdjęciach lotniczych [GALERIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa okresu I wojny na zdjęciach lotniczych [GALERIA]
d33sg4z

Pałac Saski, Sobór Aleksandra Newskiego, hangar dla sterowców, a przede wszystkim niesamowite panoramy miasta - to wszystko możecie zobaczyć na zdjęciach zrobionych z pokładu dwupłatowca w okresie I wojny światowej.

Fotografie prezentowane na wystawie "Warszawa z dwupłatowca", pochodzą ze zbiorów kolekcjonera Roberta Marcinkowskiego. Dodatkowo uzupełniają ję plansze pokazujące te same miejsca "z ziemi". - To miasto jeszcze bez Ochoty i Żoliborza - opowiadał WawaLove.pl oprowadzający po wystawie Ryszard Mączewski, prezes Fundacji "Warszawa1939.pl". Jednym z najciekawszych zdjęć jest panorama wykonana od strony Mokotowa, na której zobaczyć możemy zarówno Pole Mokotowskie, koszary wojskowe, drewnianą cerkiewkę oraz wieżę przyszłego kościoła na pl. Narutowicza, choć samego placu jeszcze nie ma. Potężne wrażenie robią też ujęcia soboru Aleksandra Newskiego, którego jedna z wieżyć miała aż 60 metrów wysokości!

Warto się udać na tę wystawę z wielu powodów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że oprócz niesamowitych zdjęć, w banku Landaua znajdziemy też wyjątkowo przyjemny chłód.

d33sg4z

Podziel się opinią

Share

d33sg4z

d33sg4z