Trwa ładowanie...
dbf0nhs

Warszawa. Organizatorzy Marszu Niepodległości twierdzą, że Rafał Trzaskowski popełnił przestępstwo

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożyło w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski miał, zdaniem organizatorów Marszu Niepodległości, podjąć decyzję o finansowaniu organizacji prowadzącej działalność antypaństwową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Organizatorzy Marszu Niepodległości twierdzą, że Rafał Trzaskowski popełnił przestępstwo (na zdjęciu Robert Bąkiewicz)
Warszawa. Organizatorzy Marszu Niepodległości twierdzą, że Rafał Trzaskowski popełnił przestępstwo (na zdjęciu Robert Bąkiewicz) (Jarek Praszkiewicz / Forum)
dbf0nhs

Organizatorzy Marszu Niepodległości złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Rafała Trzaskowskiego. Ich zdaniem kwota 3,5 miliona złotych przekazana na działalność organizacji Biennale Warszawa jest de facto finansowaniem organizacji, której działalność ma charakter antypaństwowy i komunistyczny.

Warszawa. Rafał Trzaskowski wspiera organizacje antypaństwowe?

Zdaniem szefa stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza decyzja o przekazaniu 3,5 miliona złotych na działalność organizacji Biennale Warszawa była niezgodna z prawem, gdyż jego zdaniem jest to organizacja komunistyczna i antypaństwowa.

dbf0nhs

- Organizacja ta spożytkowała pieniądze na między innymi szkolenie anarchistów, tzw. Antify. To były szkolenia z gimnastyki ulicznej i taktyki ulicznej. - mówił Bąkiewicz Prowadziła również szkolenia z antykapitalizmu, mówiące o tym, że własność prywatna jest złem, a własność wspólna dobrem. Są to ewidentne elementy potwierdzające komunistyczny rodowód tej organizacji - dodał.

Zdaniem Bąkiewicza finansowanie Biennale Warszawa, będącej częścią - jak się wyraził - "międzynarodówki komunistycznej" jest przestępstwem polegającym na wspieraniu działalności komunistycznej i antypaństwowej.

Zobacz też: Wiceminister sprawiedliwości dobitnie o sprawie Durczoka: ja bym siedział

Warszawa. Rafał Trzaskowski miał przyczynić se do szkolenia bojówek

Mariusz Piotrowski z Roty Marszu Niepodległości sugerował natomiast, że bojówki, które rzekomo wyszkoliła organizacja Biennale Warszawa dopuściły się ataku na aktywistę organizacji Pro Prawo do Życia.

dbf0nhs

- W centrum Warszawy, pobito działacza organizacji Pro Prawo do Życia. Zrobiły to osoby związane ze środowiskiem LGBT. (...) Uważamy, że polskie państwo powinno sprawdzić, czy osoby, które brały udział w tej napaści nie były szkolone prze te programy, które Rafał Trzaskowski zasponsorował tym ludziom (Bienalle Warszawa - przyp. red.) - ocenił Piotrowski.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbf0nhs

Podziel się opinią

Share
dbf0nhs
dbf0nhs