Trwa ładowanie...

Warszawa. Organizatorzy Marszu Niepodległości twierdzą, że Rafał Trzaskowski popełnił przestępstwo

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożyło w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski miał, zdaniem organizatorów Marszu Niepodległości, podjąć decyzję o finansowaniu organizacji prowadzącej działalność antypaństwową.

Warszawa. Organizatorzy Marszu Niepodległości twierdzą, że Rafał Trzaskowski popełnił przestępstwoŹródło: Jarek Praszkiewicz / Forum
d137l88

Organizatorzy Marszu Niepodległości złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Rafała Trzaskowskiego. Ich zdaniem kwota 3,5 miliona złotych przekazana na działalność organizacji Biennale Warszawa jest de facto finansowaniem organizacji, której działalność ma charakter antypaństwowy i komunistyczny.

Warszawa. Rafał Trzaskowski wspiera organizacje antypaństwowe?

Zdaniem szefa stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza decyzja o przekazaniu 3,5 miliona złotych na działalność organizacji Biennale Warszawa była niezgodna z prawem, gdyż jego zdaniem jest to organizacja komunistyczna i antypaństwowa.

- Organizacja ta spożytkowała pieniądze na między innymi szkolenie anarchistów, tzw. Antify. To były szkolenia z gimnastyki ulicznej i taktyki ulicznej. - mówił Bąkiewicz Prowadziła również szkolenia z antykapitalizmu, mówiące o tym, że własność prywatna jest złem, a własność wspólna dobrem. Są to ewidentne elementy potwierdzające komunistyczny rodowód tej organizacji - dodał.

d137l88

Zdaniem Bąkiewicza finansowanie Biennale Warszawa, będącej częścią - jak się wyraził - "międzynarodówki komunistycznej" jest przestępstwem polegającym na wspieraniu działalności komunistycznej i antypaństwowej.

Zobacz też: Wiceminister sprawiedliwości dobitnie o sprawie Durczoka: ja bym siedział

Warszawa. Rafał Trzaskowski miał przyczynić se do szkolenia bojówek

Mariusz Piotrowski z Roty Marszu Niepodległości sugerował natomiast, że bojówki, które rzekomo wyszkoliła organizacja Biennale Warszawa dopuściły się ataku na aktywistę organizacji Pro Prawo do Życia.

- W centrum Warszawy, pobito działacza organizacji Pro Prawo do Życia. Zrobiły to osoby związane ze środowiskiem LGBT. (...) Uważamy, że polskie państwo powinno sprawdzić, czy osoby, które brały udział w tej napaści nie były szkolone prze te programy, które Rafał Trzaskowski zasponsorował tym ludziom (Bienalle Warszawa - przyp. red.) - ocenił Piotrowski.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d137l88
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d137l88