Trwa ładowanie...
d1c0gm3

Warszawa. Otwarcie Marynarskiej na Służewcu. Kierowcy w końcu się doczekali

Trwają ostatnie prace przed otwarciem wszystkich pasów ruchu ul. Marynarskiej. W czwartek, 18 kwietnia, po godz. 22.00 kierowcy pojadą obiema poszerzonymi nitkami tej drogi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trwają ostatnie prace przed otwarciem południowej jezdni ulicy Marynarskiej
Trwają ostatnie prace przed otwarciem południowej jezdni ulicy Marynarskiej (Materiały prasowe, Fot: ZMID)
d1c0gm3

Kończy się przebudowa ul. Marynarskiej na odcinku od ul. Rzymowskiego do węzła Marynarska (S79). Do 31 maja robotnicy dokończą budowę chodników, dróg rowerowych i posadzą zieleń. Wśród niej znajdzie się 91 drzew w tym m.in. graby kolumnowe i klony oraz ok. 16 000 krzewów tawuły, róży holenderskiej i pięciornika. Przed końcem maja gotowy będzie także wiadukt w ul. Postępu oraz kładka dla pieszych w rejonie ul. Wynalazek. Ich otwarcie nastąpi po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie z nadzoru budowlanego.

Po uruchomieniu południowej jezdni ul. Marynarskiej nie zmieni się obecna lokalizacja przejść dla pieszych. Otwarty zostanie wyjazd z ul. Wynalazek na ul. Marynarską oraz skręt w ul. Wynalazek z ul. Marynarskiej od strony trasy ekspresowej. Uruchomione zostaną też dwa przystanki autobusowe wybudowane przy jezdni południowej. Swoją trasę zmienią autobusy linii 402, której pojadą ulicami: Marynarska – Wynalazek – Cybernetyki i zawrócą na rondzie A. Żabczyńskiego.

d1c0gm3

Po udostępnieniu do ruchu drugiej nitki drogi będzie możliwe dokończenie prac na jezdni północnej. Po Wielkanocy nastąpią czasowe wyłączenia jednego z trzech pasów tej jezdni, a w maju ułożona zostanie na niej ostatnia warstwa nawierzchni.

Jak podaje serwis internetowy warszawa.naszemiasto.pl, odpowiedzialna za budowę trasy firma Intercor musi liczyć się z ogromnymi stratami finansowymi. Początkowo oddanie do użytku wyremontowanej Marynarskiej miało nastąpić z końecem ubiegłego roku. Jednak nie wywiązano się z tego terminu. Według ustaleń portalu, miasto za każdy miesiąc zwłoki będzie żądało nawet 600 tys. zł odszkodowania. A to oznacza, że kara wykonawcy może wynosić nawet 3 mln zł!

Inwestycja jest dofinansowywana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 46,12 mln zł.

    Materiały prasowe
(Materiały prasowe, Fot: ZMID)

Źródło: Urząd m.st. Warszawy / warszawa.naszemiasto.pl

d1c0gm3

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Michał Kamiński staje w obronie Agaty Kornhauser-Dudy

d1c0gm3

Podziel się opinią

Share
d1c0gm3
d1c0gm3