Trwa ładowanie...

Warszawa. Otwarto nowe Centrum Zdrowia Białołęka

W czwartek otwarto Centrum Zdrowia Białołęka przy ul. Przykoszarowej 16. Centrum zapewnia podstawową opiekę zdrowotną i stomatologiczną oraz wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży.

Share
Warszawa. Otwarto nowe Centrum Zdrowia Białołęka
Źródło: E. Lach Urząd m.st. Warszawa
d1fjc3y

– Białołęka to druga największa dzielnica Warszawy, która zmienia się i rozwija na naszych oczach. Powstają tu nowe osiedla, infrastruktura, jest to jedna z najchętniej wybieranych do zamieszkania dzielnic. Dość powiedzieć, że w ciągu ostatnich 25 lat liczba mieszkańców Białołęki zwiększyła się czterokrotnie - do blisko 130 tys. obecnie – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Nowo wybudowana przychodnia zwiększy dostęp do opieki medycznej, w tym także świadczeń zdrowotnych dla najmłodszych mieszkańców Warszawy – dodał prezydent.

Warszawa. Nowoczesna opieka medyczna

Od początku roku sukcesywnie wyposażane w sprzęt zarówno medyczny, jak i niemedyczny są kolejne części Centrum Zdrowia Białołęka. Uzyskano właściwe zgody na uruchomienie działalności medycznej. Zapewniono też od sierpnia finansowanie, pozwalające na uruchomienie POZ i Poradni Stomatologicznej – podkreśla Urząd Miasta.

Nowoczesny budynek ma powierzchnię ponad 4 tys. m². Dzięki podjazdom i windom jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Na parterze budynku znajdują się gabinety podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dorosłych, gabinet zabiegowy, punkt pobrań do wykonania niezbędnych badań laboratoryjnych oraz gabinet stomatologiczny.

d1fjc3y

Od września w Centrum Zdrowia Białołęka będzie przyjmował lekarz pediatra i zostanie otwarty punkt szczepień. Tym samym będzie można wykonać obowiązkowe i zalecane szczepienia oraz badania bilansowe oceny rozwoju dziecka.

W dalszej kolejności zostaną uruchomione pracownie diagnostyki obrazowej: radiologii (RTG) i ultrasonografii (USG) oraz endoskopii przewodu pokarmowego. Obecnie toczą się prace związane z organizacją świadczeń rehabilitacyjnych na I piętrze.

Warszawa. Wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży

Na drugim piętrze Centrum Zdrowia Białołęka od maja działa ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży pn. Centrum Rozwoju Twojego Potencjału „TOGO”, prowadzony przez Warszawski Szpital dla Dzieci SPZOZ.

TOGO zapewnia pomoc psychologów, psychoterapeutów i terapeutów środowiskowych. Ośrodek oferuje szybki kontakt ze specjalistami. Opieką objęte są dzieci i młodzież do 21. roku życia oraz ich rodziny i opiekunowie prawni.

d1fjc3y

W niespełna trzy miesiące, Centrum TOGO na Białołęce udzieliło ponad 600 konsultacji. Kolejnych 630 odbyło się w drugiej lokalizacji Ośrodka, przy al. Wyzwolenia 6 w Śródmieściu.

Wizyty nie wymagają skierowania lekarskiego i są bezpłatne. Świadczenia są finansowane ze środków NFZ.

Koszt inwestycji Centrum Zdrowia Białołęka współfinansowanej przez miasto wyniósł ponad 35 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1fjc3y

Podziel się opinią

Share
d1fjc3y
d1fjc3y