Trwa ładowanie...
d25o9w4

Warszawa. Otwarto proekologiczne patio przy wolskiej szkole

W jednej ze szkół na Woli stworzono podziemny zbiornik na deszczówkę, z którego automatyczny system zasilany energią słoneczną pobiera wodę, by podlewać rośliny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Otwarto proekologiczne patio przy wolskiej szkole
(Urząd m.st. Warszawa)
d25o9w4

"Gdy pada deszcz, spadająca na dach i dziedziniec woda zbierana jest systemem rur i zamiast trafić do kanalizacji, płynie pod ziemię, do zabudowanego tam zbiornika retencyjnego. Gdy on się wypełni, poprzez specjalny zawór przelewowy napełnia się oczko wodne, przy którym w pogodny dzień mogą usiąść uczniowie. Kiedy zaś ziemia, w której posadzono rośliny wyschnie, a zieleń wymagać będzie podlewania, automatyczny system nawadniania wykorzysta zebraną deszczówkę, pompując ją z użyciem energii pozyskanej ze słońca przez umieszczone na dachu panele fotowoltaiczne" – tłumaczy Tomasz Keller z Urzędu Dzielnicy Wola.

Warszawa. Proekologiczne patio dla uczniów

Uczniowie szkoły mają możliwość sprawdzić działanie paneli fotowoltaicznych. Ponadto nowe rozwiązanie wprowadziło w przestrzeń szkolną więcej zieleni.

d25o9w4

"To nie jest, opowieść o przyszłości, a opis funkcjonującego po remoncie przy Księcia Janusza patio w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego" – powiedziała Grażyna Orzechowska – Mikulska, zastępca burmistrza Woli.

Piątka dla zwierząt. Jacek Ozdoba: projekt wymaga dyskusji w kuluarach

Koszt inwestycji, który pokryła dzielnica oraz Biuro Ochrony Środowiska, wyniósł 1,125 miliona złotych. Zmodernizowane, nowoczesne patio zostało otwarte z początkiem nowego roku szkolnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25o9w4

Podziel się opinią

Share
d25o9w4
d25o9w4