Trwa ładowanie...

Warszawa. Ozonowanie przeszło blisko 7 tysięcy kilometrów stołecznych ulic

W Warszawie od początku kwietnia zostało przeprowadzonych ponad 100 akcji dezynfekcyjnych przestrzeni wspólnej.

Warszawa. Ozonowanie ulicWarszawa. Ozonowanie ulicŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d48xukg

Jak informuje Główny Inspektor Sanitarny dezynfekcja wodą wysoko ozonowaną minimalizuje rozprzestrzenianie się wirusa. Środek ten jest także bezpieczny dla ludzi i środowiska. W związku z gwałtownym wzrostem zachorowań na COVID-19 w Warszawie władze miasta podjęły decyzję o intensyfikacji tych działań. W stolicy za oczyszczanie ulic odpowiedzialny jest Zarząd Oczyszczania Miasta oraz Zarząd Zieleni.

Warszawa. Dezynfekcja ulic trzy razy w tygodniu

"Dezynfekcja prowadzona jest mechanicznie przy użyciu polewaczek, które zraszają wysoko ozonowaną wodą tereny przylegające do ulic – chodniki, przystanki, infrastrukturę porządkową. To wydajny sposób obejmujący w krótkim czasie obszerne rejony miasta. Prace prowadzone są trzy razy w tygodniu i obejmują setki kilometrów ulic" – poinformowała Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

d48xukg

Dotychczas ozonowanie przeszło ponad 6900 kilometrów ulic oraz około 6,676 mln m2 powierzchni przestrzeni miejskiej – zdezynfekowano m.in. 1219 przystanków komunikacji miejskiej, najbliższe otoczenie szpitali oraz domów pomocy społecznej – chodzi o około 60 miejsc, oraz okolice żłobków i przedszkoli, jak również place zabaw i siłownie plenerowe.

Wyścig po szczepionkę. Naukowcy szukają leku przeciwko COVID-19

Ponadto w każdym tygodniu mytych jest 1300 kilometrów dróg. Czyszczone są też chodniki na centralnych ulicach, takich Krakowskie Przedmieście, Świętokrzyska czy Nowy Świat.

Dezynfekcja dotyczy przede wszystkim kluczowych tras w stolicy, gdzie zlokalizowane są węzły przesiadkowe i główne trakty komunikacyjne, z których każdego dnia korzystają setki warszawiaków oraz szpitale.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d48xukg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48xukg