Trwa ładowanie...

Warszawa. Pałac Kultury i Nauki oczekuje na nowych lokatorów

Koronawirus w Warszawie. Zostań w domu i... obserwuj życie sokołów Gigi i Franka. Lokatorzy gniazda znajdującego się na 43. piętrze Pałacu Kultury i Nauki wkrótce zostaną dumnymi rodzicami, a ich życie podglądać możemy dzięki transmisjom z kamerki umieszczonej w ich domku.
Share
Koronawirus w Polsce. W Pałacu Kultury i Nauki pojawią się nowi lokatorzy
Koronawirus w Polsce. W Pałacu Kultury i Nauki pojawią się nowi lokatorzyŹródło: Facebook.com, Fot: @palac.kultury.i.nauki
d2v3mwp

Koronawirus w Warszawie. Urzędnicy zachęcają do transmisji online

Akcja „Zostań w domu", trwa w najlepsze. Władze nieustannie przypominają nam. jak ważne w tym trudnym czasie jest ograniczenie wychodzenia do absolutnego minimum. W związku z tym urzędnicy stołeczni zachęcają do oglądania życia Sokołów, którzy już lada moment zostaną rodzicami. Ich domek mieści na 43. piętrze PKIN.

- Zostań w domu i obserwuj życie sokołów Gigi i Franka wysiadujących cztery jajka na szczycie Pałacu Kultury i Nauki. Z góry odpowiadając na wasze pytania – wyklucia młodych spodziewamy się na około 23-24 kwietnia – zachęca na Facebooku warszawski ratusz- czytamy na Facebooku warszawskiego ratusza.

d2v3mwp

Sokoły PKIN. Historia Gigi i Franka

Sokół Franek na pałacu pojawiał się w 2015 roku. Zamieszkiwała go wówczas inna samica Sawa, która pod żadnym pozorem nie chciała dopuścić do wpuszczenia pozostałych lokatorów. Ostatecznie Sokolica zginęła, gniazdo przejął Franek wraz ze swoją wybranką Gigi. Przypomnijmy, że jesienią 2016 roku, ze względu na planowany remont na iglicy, gniazdo zostało zdemontowane i zamknięte na trzy lata. Powróciło dopiero w 2019 roku.

- Dla sokołów to bardzo dobre miejsce do mieszkania, ponieważ ptaki widzą stąd dosłownie wszystko- podkreślał przyrodnik Marcin Kostrzyński, goszcząc w studio DDTVN.

Życie warszawskiej sokolej rodziny możecie śledzić tutaj. Akcja cieszy się ogromną popularnością a miłośnicy drapieżników z niecierpliwością oczekują na przyjście ich potomków na świat.

d2v3mwp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Padło pytanie o testy. Profesor: "kompletna ruina służby zdrowia"

d2v3mwp

Podziel się opinią

Share
d2v3mwp
d2v3mwp