Trwa ładowanie...

Warszawa. Park Skaryszewski w kwiatach. Zarząd Zieleni posadził nowe rośliny

W ostatnich dniach Zarząd Zieleni posadził wiele różnobarwnych kwiatów w Parku Skaryszewskim. Pokazujemy jak zmieniła się ta przestrzeń.

Share
Warszawa. Park Skaryszewski w kwiatach. Zarząd Zieleni posadził nowe rośliny
d3ckpz5

Zarząd Zieleni zaprasza na spacer do Parku Skaryszewskiego. Zostało posadzonych tam całe mnóstwo nowych roślin. Na brak wielobarwnych, cieszących oko wrażeń, nikt na pewno nie będzie narzekał.

(fot. Zieleń Warszawska - Facebook)

d3ckpz5

Warszawa. Park Skaryszewski. Jakie nowe rośliny znajdziemy?

"W osi głównej parku można podziwiać niecierpki, rozplenice obce ‘Rubrum’ i ostnice. Warto również zwrócić uwagę na dalie oraz penstemony" – pisze w mediach społecznościowych Zarząd Zieleni.

Przy osi głównej parku po jego bokach kwitnie koleus Blumego, dalia, smagliczka, werbena patagońska, gaura oraz przegorzan i tunbergia.

Natomiast wokół pomnika Edwarda Mandella House’a Zarząd Zieleni posadził pacioreczniki, werbeny patagońskie i gaury. Mieszkańcy Warszawy oraz turyści odwiedzający Park Skaryszewski znajdą również niecierpki, goździki, smagliczki, aksamitki oraz lobelie, jak również uczepy i sanwitalie rozesłane. W okolicach pomnika zostały posadzone także mrozy, szałwie czerwone, jeżówki, dalie i cynie.

(fot. Zieleń Warszawska - Facebook)

d3ckpz5

Zobacz także: "Spacerkiem po mieście"

Warszawa. Park Skaryszewski – wpisany do rejestru zabytków

Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego jest parkiem krajobrazowym, zlokalizowanym na Pradze-Południe. Założycielem Parku w 1906 roku był Franciszek Szanior, miejsce to powstało na terenie pastwiska miejskiego.

Park Skaryszewski został wpisany do rejestru zabytków. Natomiast w roku 2009 teren zielony na Pradze-Południe uzyskał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce, jak również trzecie miejsce w konkursie Najpiękniejszego Parku w Europie.

(fot. Zieleń Warszawska - Facebook)

**Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ckpz5

Podziel się opinią

Share
d3ckpz5
d3ckpz5