Trwa ładowanie...
dh20ngb

Warszawa. Paw udał się na wycieczkę. Akcja służb

W poniedziałek rano na drzewie przy ul. Czerniakowskiej zauważono pawia. Na miejsce została wezwana straż pożarna oraz ekopatrol. Paw nie dał się jednak złapać strażnikom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Paw siedział na drzewie na wysokości trzeciego piętra
Warszawa. Paw siedział na drzewie na wysokości trzeciego piętra (PAP)
dh20ngb

Paw siedział na drzewie w nietypowym miejscu, tuż przy ruchliwej ul. Czerniakowskiej, niedaleko skrzyżowania z ul. Chełmską. Służby otrzymały zgłoszenie ok. godz. 8. Złożył je zaniepokojony mieszkaniec.

Strażacy próbowali wyciągnąć pawia przy pomocy podnośnika koszowego. - Próba okazała się nieudana. Gęsta korona drzewa utrudniała złapanie ptaka – poinformował TVN Warszawa.

Gdy ratownicy ponownie podjęli próbę, paw samodzielnie oswobodził się z gęstwiny i odleciał. Akcja służb została zakończona.

dh20ngb

- Prawdopodobnie paw wybrał się na dłuższą wycieczkę z Łazienek Królewskich. Odpoczywał na drzewie na wysokości czwartego piętra. Służby zostały wezwane na miejsce przez mieszkańca pobliskiego bloku, który podejrzewał, że ptak może być ranny – powiedział TVN Warszawa Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej.

Dodał, że najważniejsze to nie zrobić krzywdy zwierzęciu. Strażnik pochwalił mieszkańca, który poinformował służby. - Egzotyczny ptak na drzewie przy ruchliwej ulicy to widok bardzo nietypowy. W takich sytuacjach lepiej jest dmuchać na zimne, dlatego też duży plus dla mieszkańca, który go zauważył i podniósł alarm – zaznaczył strażnik.

Źródło: TVN Warszawa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dh20ngb

Podziel się opinią

Share
dh20ngb
dh20ngb