Trwa ładowanie...

Warszawa. Pierwsza Mokotówka. Sąsiedzka wyprzedaż dla natury

To już ostatnie chwile, by dołączyć do pierwszej takiej imprezy na Mokotowie. Na sobotę zaplanowana jest dzielnicowa wyprzedaż garażowa. Organizatorzy zapewnią mapkę, która poprowadzi po wszystkich punktach ze stoiskami. To ostatni moment, by stworzyć swoje stanowisko handlowe. Najlepiej tuż pod domem.

Warszawa. Na wyprzedażach garażowych można znaleźć prawdziwe skarby. To, co komuś jest niepotrzebne i zalega w domu, uszczęśliwi nabywcęWarszawa. Na wyprzedażach garażowych można znaleźć prawdziwe skarby. To, co komuś jest niepotrzebne i zalega w domu, uszczęśliwi nabywcęŹródło: WP, fot: Barbara Kwiatkowska
d7itk4b
d7itk4b

Tradycja sąsiedzkich wyprzedaży kultywowana jest w europejskich miastach i miasteczkach. Znamy ją też z amerykańskich filmów. W Polsce długo wyprzedawanie swoich używanych rzeczy kojarzyło się z nagłym zachwianiem finansów, a nie z ekologicznym działaniem, polegającym na dbałość o naturę i drugie życie rzeczy. To na szczęści od kilku lat się zmienia i weekendowe garażówki stają się nieodłączny elementem sąsiedzkich świąt, pikników w dzielnicach, letnich imprez plenerowych.

Pierwsza mokotowska wyprzedaż, zorganizowana przez Partnerstwo Lokalne Stary Mokotów i inicjatywę „Mokotówka” nie towarzyszy żadnemu innemu wydarzeniu i jest wielkim eksperymentem

Warszawa. Pierwsza Mokotówka. Sąsiedzka wyprzedaż dla natury

Organizatorzy zachęcają do zaaranżowania przed swoim domem stoiska, na którym przekazać można będzie za drobne kwoty rośliny, książki, rzeczy do domu, zabawki, ubrania czy rękodzieło.

To będzie nie tylko proekologiczne działanie, skrojone na trudne czasy dla ludzi i planety, ale również okazja do bliższego poznania swoich sąsiadów, porozmawiania z nimi i - być może - zaplanowania kolejnych wspólnych akcji.

Warszawa. Od tego, jak wypali pierwsza Mokotówka zależą przyszłe imprezy. To wspaniała okazja, by pozbyć się niepotrzebnych rzeczy lub znaleźć skarby dla siebie Partnerstwo Lokalne Stary Mokotów
Warszawa. Od tego, jak wypali pierwsza Mokotówka zależą przyszłe imprezy. To wspaniała okazja, by pozbyć się niepotrzebnych rzeczy lub znaleźć skarby dla siebieŹródło: Partnerstwo Lokalne Stary Mokotów

Pierwsza Mokotówka rozpocznie się w sobotę 19 czerwca o godzinie 10 i potrwa do 15. To ostatnia chwila, by wysłać do organizatorów, na adres mokotowka@gmail.com, maila ze zgłoszeniem, które zostanie naniesione na mapkę.

d7itk4b

Sąsiedzka sprzedaż, jak przekonują organizatorzy, jest ekologiczna i ekonomiczna, a do tego bardzo potrzebna.”Pozwala pozbyć się zbędnych, zalegających w domu przedmiotów - ubrań, zabawek, podzielić się roślinami, przetworami czy przeczytanymi książkami, pochwalić rękodziełem, zasilając domowy budżet, a równocześnie bardzo okazyjnie kupić rzeczy do domu/dla dzieci.

To równocześnie świetna okazja do spaceru po dzielnicy z mapką punktów w ręku, do sąsiedzkiej integracji przy stoiskach i nauką ekologii i ekonomii w praktyce” - napisali w ogłoszeniu.

Mokotówka rządzi się dziesięcioma zasadami. Obywa się na terenie Starego Mokotowa, w rejonie ulic Al. Niepodległości - Rakowiecka - Puławska - Woronicza oraz w okolicach. To impreza dla mieszkańców, nie dla firm i sklepów. Stoisko trzeba przygotować samodzielnie, pomocą od organizatorów jest umieszczenie punktu na mapce i na plakatach, które będą wywieszone w okolicy.

Stoiska powinny znajdować się na terenie własnej posesji lub udostępnionej przez właściciela czy zarządcę terenu. Organizatorzy proszą, aby w ofercie sprzedażowej nie znajdowały się zwierzęta, broń, alkohol. Sugerują równie, aby ceny były przyjazne - nie chodzi o komercyjne działanie, lecz o działania sprzyjające naturze.

Warszawa. Garażówka przygotowywana jest też na Saskiej Kępie. Tam taka impreza odbywa się już po raz czternasty Facebook
Warszawa. Garażówka przygotowywana jest też na Saskiej Kępie. Tam taka impreza odbywa się już po raz czternastyŹródło: Facebook

Po sobotniej, debiutanckiej garażówce na Mokotowie, można wybrać się w sobotę tam, gdzie taką sąsiedzką imprezę robi się już czternasty raz. Na Saskiej Kępie w tym roku będzie prawie dwieście wyprzedażowych stoisk.

Jak uniknąc zatruć pokarmowych w upał? Ekspert wyjaśnia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d7itk4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7itk4b