Trwa ładowanie...

Warszawa. Pierwsze parkomaty stanęły w nowych strefach

W poniedziałek, 7 września, strefa płatnego parkowania poszerzy się o Pragę-Północ i bliską Wolę. Zarząd Dróg Miejskich ustawił pierwsze parkomaty w nowej strefie. Łącznie będzie w niej 7,8 tys. miejsc postojowych.

Share
Warszawa. Strefa płatnego parkowania rozszerzy się o część Woli i PragiWarszawa. Strefa płatnego parkowania rozszerzy się o część Woli i PragiŹródło: Zarząd Dróg Miejskich, fot: Zarząd Dróg Miejskich
d4mco1o

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich, Nowa Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) będzie obowiązywać od 7 września. Będzie poszerzona o znaczny obszar Pragi-Północ - Starą i Nową Pragę ograniczoną ul. Jagiellońską, Ratuszową, 11 Listopada, linią kolejową, ul. Radzymińską i Folwarczną, a także Wolę między ul. Okopową i Towarową a al. Prymasa Tysiąclecia wraz z ul. Grabowską.

- Na Pradze zmiany obejmują 45 ulic i ok. 23 km, a na Woli – 72 ulice, czyli ok. 45 km. Liczba miejsc postojowych w rozszerzonej SPPN w tej pierwszej dzielnicy wynosi ok. 3,1 tys., a w drugiej – 4,7 tys. – czytamy w komunikacie ZDM.

Decyzję o rozszerzeniu strefy stołeczni radni podjęli w maju. We wtorek ruszyło przygotowanie miejsc pod nowe parkomaty. Tam, gdzie ich lokalizacja jest przewidziana, rozpoczął się montaż fundamentów. Montaż pierwszych urządzeń nastąpił w środę. Docelowo na Pradze-Północ i bliskiej Woli stanie 248 parkomatów.

d4mco1o

Warszawa. Konieczne inne prace

Prace związane z przygotowywaniem nowej strefy oznaczają konieczność oznakowania wszystkich miejsc parkingowych. Zespół projektowy ZDM przygotował blisko 450 arkuszy z projektami organizacji ruchu. Projekt opracowano dla każdej ulicy, która znalazła się w strefie. Był konieczny, bo aby zgodnie z przepisami wprowadzić opłaty, trzeba oznakować wszystkie miejsca postojowe.

Drogowcy starali się wyznaczyć jak najwięcej miejsc parkingowych przy zachowaniu odpowiednio szerokich chodników i bez ograniczania terenów zieleni. W związku z tym 24 ulice staną się w części lub całości jednokierunkowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mco1o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mco1o
d4mco1o