Trwa ładowanie...

Warszawa po awarii sieci ciepłowniczej. Ogrzewanie prawie we wszystkich dzielnicach stolicy

"Ciepło wróciło do prawie wszystkich dzielnic Warszawy" - tak brzmią najnowsze informacje po awarii sieci ciepłowniczej na Sadybie. Spółka Veolia podała po godz. 9:00, które jeszcze części stolicy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Warszawa po awarii sieci ciepłowniczej. Ogrzewanie prawie we wszystkich dzielnicach stolicyŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
db48632
db48632

Na Sadybie trwają prace nad usunięciem środowej awarii sieci ciepłowniczej. Przypomnijmy, że przed godz. 10:00 doszło do rozszczelnienia instalacji i wycieku gorącej wody. Nad sporą częścią dzielnicy przez kilkadziesiąt minut unosiła się gęsta, biała chmura.

Po godz. 9:00 spółka Veolia, która odpowiada za dostarczenie ciepłej wody i ogrzewania w Warszawie, przekazała najnowsze informacje na temat prac na ul. Powsińskiej.

"Na miejscu awarii pracuje stale 30 pracowników i ciężki sprzęt. Prace będą prowadzone bez przerwy aż do całkowitego usunięcia awarii. Według dotychczasowych ustaleń wiadomo, że awarii uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach" - napisali przedstawiciele Veolii.

db48632

Od godz. 2:00 w nocy ciepło znów płynie do prawie wszystkich dzielnic Warszawy: Wilanowa, Tarchomina, Żoliborza, Pragi-Północ, Targówka, Mokotowa, Ursynowa, Śródmieścia, Białołęki, Bielan, Pragi-Południe, Wawra, Woli, Bemowa, Ochoty i Włoch.

Czasowe zakłócenia w dostawach ogrzewania mogą wystąpić jedynie w Ursusie. Tam mieszkańcy mogą mieć letnie kaloryfery.

Aleksandra Żurada, rzeczniczka spółki, zapewnia, że "nieustannie trwają prace nad przywróceniem dostaw ciepła do mieszkańców okolic awarii, czyli obrębu ulic: Antoniewska, Trasa Siekierkowska, Idzikowskiego, Puławska, Limanowskiego, Gołkowska".

Służby techniczne mają usunąć awarię tej części sieci do wieczora.

db48632

W czwartek rano o utrudnieniach w ruchu informowała rzeczniczka Warszawy. Ewa Rogala napisała ma Twitterze, że na ul. Powsińskiej nadal są utrudnienia, a "jezdnia w kierunku centrum jest zamknięta, drożna tylko nitka do Wilanowa".

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Leszek Balcerowicz i Sebastian Kaleta krytycznie o Marianie Banasiu

db48632
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db48632