Trwa ładowanie...

Warszawa. Po wypadku autobusu na S8 kontrolują przewoźników

Po wypadku autobusu komunikacji miejskiej na trasie S8 Główny Inspektorat Transportu Drogowego będzie prowadził szczegółowe kontrole firm świadczących usługi przewozowe w Warszawie.

Share
Warszawa. Po wypadku autobusu na S8 kontrolują  przewoźnikówŹródło: East News
dtqqf0x

Warszawa. Kontrole u przewoźników

Po tym jak autobus linii 186 rozbił się na S8 i zawisł nad Wisłostradą, zapadła decyzja o wszczęciu kontroli krzyżowych we wszystkich firmach realizujących przewozy autobusowe w Warszawie.

Jak informuje Radio RDC kontrole obejmą uprawnienia przedsiębiorstwa do wykonywania transportu drogowego, uprawnienia do kierowania oraz badania i szkolenia zawodowe kierowców. Pod lupę zostaną wzięte również umowy o zatrudnieniu kierowców, oświadczenia składane przedsiębiorstwu przez kierowców o niepozostawaniu w stosunku zatrudnienia u innych przewoźników. Ponadto zbadana zostanie dokumentacja czasu pracy kierowców oraz zaświadczenia o stanie technicznym pojazdów.

Warszawa. Arriva bez uchybień

W Arrivie, firmie, do której należał pojazd, który uległ wypadkowi na S8 taka kontrola trwa od połowy czerwca, a skończyć się ma najwcześniej w końcówce lipca. Oznacza to, że Główny Inspektorat Transportu Drogowego prowadził ją zanim doszło do wypadku.

dtqqf0x

RDC informuje, że w firmie tej prowadzono już kontrole, które nie wykazały żadnych uchybień. W 2019 roku w Arrivie wykonanych zostało siedem takich kontroli, a 2020 miały miejsce już dwie. Na przedsiębiorstwo nie zostały nałożone żadne kary i nie było żadnych uwag do stanu technicznego pojazdów.

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - <a href="https://wiadomosci.wp.pl/panstwowa-komisja-wyborcza-pkw-najnowsze-ingormacje-6418368273417857c">PKW</a>

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtqqf0x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtqqf0x
dtqqf0x