Trwa ładowanie...
d6a0mdj

Warszawa. Po wypadku autobusu na S8 kontrolują przewoźników

Po wypadku autobusu komunikacji miejskiej na trasie S8 Główny Inspektorat Transportu Drogowego będzie prowadził szczegółowe kontrole firm świadczących usługi przewozowe w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Wypadek autobusu miejskiego na trasie S8
Warszawa. Wypadek autobusu miejskiego na trasie S8 (East News)
d6a0mdj

Warszawa. Kontrole u przewoźników

Po tym jak autobus linii 186 rozbił się na S8 i zawisł nad Wisłostradą, zapadła decyzja o wszczęciu kontroli krzyżowych we wszystkich firmach realizujących przewozy autobusowe w Warszawie.

Jak informuje Radio RDC kontrole obejmą uprawnienia przedsiębiorstwa do wykonywania transportu drogowego, uprawnienia do kierowania oraz badania i szkolenia zawodowe kierowców. Pod lupę zostaną wzięte również umowy o zatrudnieniu kierowców, oświadczenia składane przedsiębiorstwu przez kierowców o niepozostawaniu w stosunku zatrudnienia u innych przewoźników. Ponadto zbadana zostanie dokumentacja czasu pracy kierowców oraz zaświadczenia o stanie technicznym pojazdów.

d6a0mdj

Warszawa. Arriva bez uchybień

W Arrivie, firmie, do której należał pojazd, który uległ wypadkowi na S8 taka kontrola trwa od połowy czerwca, a skończyć się ma najwcześniej w końcówce lipca. Oznacza to, że Główny Inspektorat Transportu Drogowego prowadził ją zanim doszło do wypadku.

RDC informuje, że w firmie tej prowadzono już kontrole, które nie wykazały żadnych uchybień. W 2019 roku w Arrivie wykonanych zostało siedem takich kontroli, a 2020 miały miejsce już dwie. Na przedsiębiorstwo nie zostały nałożone żadne kary i nie było żadnych uwag do stanu technicznego pojazdów.

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - PKW

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6a0mdj

Podziel się opinią

Share
d6a0mdj
d6a0mdj