Trwa ładowanie...
d44ych8

Warszawa. Podpalił się przed Sejmem - nowe informacje o 48-latku

Mężczyzna, który podpalił się w Warszawie pod Sejmem, przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej. Po wybudzeniu 48-latka zapadnie decyzja o terminie przesłuchania. Pojawiają się nieoficjalne informacje o motywach desperackiego czynu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policyjny technik zbiera dokumentację w miejscu, w którym doszło do samopodpalenia
Policyjny technik zbiera dokumentację w miejscu, w którym doszło do samopodpalenia (PAP)
d44ych8

Warszawa. Podpalił się z powodu ziemi?

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze RMF FM, mężczyzna, który 16 czerwca podpalił się przed budynkiem Sejmu, przez długi czas wiódł przed sądem spór o ziemię. Fakt ów mógłby wskazywać, że podpalenie było desperacką reakcją na niekorzystny wyrok w sprawie.

Dziennikarze radiowi przytoczyli również słowa, jakie miały paść z ust 48-latka w odpowiedzi na pytania policjantów, którzy brali udział w akcji ratunkowej. Mężczyzna miał dwukrotnie powiedzieć: "W tym kraju nie ma sprawiedliwości" (cyt. za RMF FM)

d44ych8

Obecnie 48-latek przebywa w szpitalu wojskowym na Szaserów. Lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej. Po wybudzeniu zapadnie decyzja o tym, kiedy będzie można przesłuchać mężczyznę.

Wcześniej w Polsat News informowano, że mężczyzna to Mieczysław P., który zameldowany był w jednej z małopolskich miejscowości.

Warszawa. 48-latek podpalił się przed Sejmem

Wczoraj informowaliśmy, że Mieczysław P. podpalił się 16 czerwca ok. godziny 13.45 pod pomnikiem Armii Krajowej, nieopodal wejścia do Sejmu. Dzięki szybkiej reakcji obecnych na miejscu przechodniów i policjantów, udało się uratować życie mężczyzny. Mężczyzna, zanim dokonał aktu samopodpalenia, podszedł do dziennikarzy i zapytał, czy zajmują się dziennikarstwem śledczym.

d44ych8

Źródła: Polsat News, RMF FM

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44ych8

Podziel się opinią

Share
d44ych8
d44ych8