Trwa ładowanie...
d37kryy

Warszawa. Podpisano umowę na budowę trasy tramwajowej na ul. Gagarina

Tramwaje Warszawskie wspólnie ze stołecznymi wodociągowcami podpisały umowę na zaprojektowanie i budowę trasy tramwajowej oraz kolektora na ul. Gagarina. Wykonawca najpierw przygotuje projekt, a następnie zbuduje tory między ul. Sułkowicką a ul. Czerniakowską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Tramwaje będą kursować z centrum do Wilanowa
Warszawa. Tramwaje będą kursować z centrum do Wilanowa (PAP)
d37kryy

Budowa torów na ul. Gagarina jest częścią trasy tramwajowej do Wilanowa.

Na ul. Gagarina zostanie zbudowane zielone torowisko o długości ponad 1 km. Powstaną przystanki i terminal tramwajowy przy ul. Czerniakowskiej. Przebudowane zostaną instalacje podziemne i drogi. Powstaną wygodne perony, chodniki i ścieżki rowerowe. Szybki, priorytetowy przejazd tramwajów będzie zapewniony dzięki nowoczesnemu systemowi sterowania ruchem.

Warszawa. Współpraca Tramwajów Warszawskich z MPWiK

Tramwaje Warszawskie współpracują przy projekcie ze stołecznymi wodociągowcami.

d37kryy

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wybuduje nowy kolektor ściekowy Mokotowski Bis o średnicy 2,8 m i długości ok. 1,2 km. Budowa kanału zwiększy bezpieczeństwo systemu kanalizacji w czasie m.in. intensywnych opadów atmosferycznych.

Obie inwestycje wymagają skoordynowania robót naziemnych i podziemnych. Dlatego oba przedsiębiorstwa zdecydowały się na wspólną realizację. Zadanie wykona konsorcjum firm - Inżynieria Rzeszów i Balzola za nieco ponad 190 mln zł brutto. Prace będą wykonane w ciągu 34 miesięcy.

Warszawa. Z centrum do Wilanowa w 30 minut

- W tym samym czasie, czyli w 2023 roku, zaplanowaliśmy zaprojektować i zbudować trasę do Wilanowa, która połączy się z torami na Gagarina. Dzięki temu z Wilanowa do centrum pasażerowie dojadą tramwajem w około 30 minut – informują Tramwaje Warszawskie w komunikacie.

d37kryy

Tory na Gagarina to część większego projektu związanego z budową trasy tramwajowej do Wilanowa. Trasa będzie miała łączną długość ok. 20 km. Docelowo połączy Wolę, Ochotę, Mokotów i Wilanów. Całe zadanie podzielone jest na kilka etapów. Projekt jest dofinansowany z środków unijnych na lata 2014 – 2020.

Tramwaje Warszawskie podkreślają, że ten środek komunikacji przeżywa renesans praktycznie na całym świecie. Z roku na rok przybywa miast z tramwajami. W Warszawie budowana jest obecnie nowa trasa do Winnicy na Białołęce. Wkrótce ruszą przetargi na budowę kolejnych nowych linii tramwajowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d37kryy

Podziel się opinią

Share
d37kryy
d37kryy