Trwa ładowanie...
d38i0xc

Warszawa. Podróżujesz autobusem bez maseczki? Miasto uruchamia specjalną kampanię informacyjną

Władze Warszawy rozpoczęły nową kampanię informacyjną. Urzędnicy chcą przypomnieć pasażerom korzystającym z pojazdów transportu publicznego o konieczności zakrywania ust i nosa. Na ulicach miasta pojawią się plakaty, a osoby nieposiadające maseczki otrzymają ją od kontrolerów biletów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Władze miasta uruchamiają kampanię informacyjną przypominającą o obowiązku zakrywania twarzy w pojazdach transportu publicznego
Warszawa. Władze miasta uruchamiają kampanię informacyjną przypominającą o obowiązku zakrywania twarzy w pojazdach transportu publicznego (East News)
d38i0xc

Celem akcji organizowanej w Warszawie jest uświadomienie pasażerów poruszających się na co dzień autobusami i tramwajami, jak ważne jest zakrywanie twarzy w czasie trwającej epidemii koronawirusa.

"Na ulicach pojawią się plakaty m.in. o tym, jak prawidłowo nosić maseczkę ochronną, a kontrolerzy biletów w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego będą je rozdawali zapominalskim pasażerom" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Przygotowane przez władze miasta materiały informacyjne będzie można spotkać w języku angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Na plakatach przedstawiona zostanie prawidłowa metoda mycia rąk oraz informacja przypominająca o konieczności zakładania maseczki w pojazdach transportu publicznego.

d38i0xc

Zobacz także: "Białoruś w Polsce może się powtórzyć". Szymon Hołownia podaje jedno "ale"

"Grafiki pojawią się na przystankach, w pojazdach komunikacji miejskiej, na słupach ogłoszeniowych i bilboardach" - informują urzędnicy.

Warszawa. Kontrolerzy biletów będą rozdawać maseczki ochronne

W kampanii informacyjnej wezmą także udział stołeczni kontrolerzy biletów, którzy w czasie swojej pracy wręczą maseczki ochronne pasażerom którzy nie mają zakrytej twarzy.

d38i0xc

W weekend do akcji włączyli się również strażnicy miejscy - oni także wręczali maski pasażerom. Władze miasta opublikowały specjalny film, promujący całą kampanię informacyjną.

Kontrolerzy biletów rozdają maski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38i0xc

Podziel się opinią

Share
d38i0xc
d38i0xc