Trwa ładowanie...

Warszawa. Podział Mazowsza. Ostateczna decyzja na początku września

PiS wyraźnie chce podzielić województwo mazowieckie i wydzielić z niego Warszawę. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść prawdopodobnie na początku września. 

Share
Warszawa ma zostać wydzielona z województwa
Warszawa ma zostać wydzielona z województwaŹródło: PAP, Fot: PAP
d3ckpz5

Od kilku tygodni trwają wzmożone rozmowy na temat wydzielenia Warszawy i okolicznych powiatów z województwa mazowieckiego. Pomysł ten jest jedną z obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości jeszcze z roku 2015. Teraz, jak zapowiadają politycy, przy drugiej kadencji prezydenckiej Andrzeja Dudy, nadszedł czas na realizację założenia.

Warszawa. Podział Mazowsza. Decyzja już za kilkanaście dni

W piątek 21 sierpnia Polska Agencja Prasowa podała na Twitterze, że ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawem – w pierwszych dniach września.

d3ckpz5

"Nie porzucamy tematu podziału Mazowsza, czekamy na ostateczną decyzję polityczną w tej sprawie; prawdopodobnie zapadnie ona w pierwszych dniach września" – powiedział jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Przypominamy, że grupa samorządowców skupionych wokół Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej i Bezpartyjnych Samorządowców w czwartek 13 sierpnia złożyła projekt uchwały wraz z tysiącami podpisów, dotyczący organizacji referendum w województwie mazowieckim. Zdaniem samorządowców przed tak ważnymi zmianami, które dotkną mieszkańców, decyzje powinny być konsultowane z lokalną społecznością.

Podział Mazowsza. "Warszawa utrudnia. Wydzielone regiony skorzystają z pieniędzy"

Jak wynika natomiast z sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej", przeprowadzonego w ostatnich dniach lipca, Polacy są przeciwni podziałowi Mazowsza. Pomysł poparło zaledwie 16,9 proc. respondentów, podczas gdy 56,6 proc. ankietowanych była przeciwna takiemu rozwiązaniu. Natomiast 26,5 proc. osób biorących udział w badaniu, nie miało zdania w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ckpz5

Podziel się opinią

Share
d3ckpz5
d3ckpz5