Trwa ładowanie...
d42bx4p

Warszawa. Pójdź do muzeum... online

"Spędź kwarantannę z kulturą". Warszawskie muzea i teatry szybko zareagowały na pandemię koronawirusa i zachęcają, żeby "odwiedzić je" nie wychodząc z domu.
Share
Warszawa. Grafika promująca akcję #zostańwdomu.
Warszawa. Grafika promująca akcję #zostańwdomu.Źródło: Kulturalna Warszawa
d42bx4p

Warszawskie instytucje kultury idą śladem muzeów i teatrów z całego świata, które w obliczu pandemii koronawirusa udostępniają wirtualne wycieczki. Tak zrobiły między innymi Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, Muzeum Pergamońskie w Berlinie, czy Muzeum Brytyjskie w Londynie

Poniżej prezentujemy listę warszawskich instytucji, które "przeniosły się" do internetu:

Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało historyczne lekcje online, które zostały podzielone na dwa bloki tematyczne: poranny – dla dzieci i wieczorny – dla dorosłych, a w szczególności dla studentów. Muzeum przygotowało też wykłady historyczne i wirtualne zwiedzanie. W internecie można skorzystać ze zbiorów online, gdzie jest ok. 8 tys. archiwalnych zdjęć. Warto też sięgnąć po powstańcze biogramy, czy wysłuchać powstańczych opowieści z Archiwum Historii Mówionej.

d42bx4p

Muzeum Historii Żydów Polskich Polinudostępniło w internecie wystawę stałą, po której oprowadzają Maria Seweryn i Maciej Orłoś. Na stronie muzeum można znaleźć podcasty wykłady i filmy z wizyt gości z całego świata.

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego przeniosło się na kanał na YouTube. Tam znajdują się m.in. filmy-portrety słynnych karykaturzystów. Na stronie muzeum warto wejść w zakładkę "wykłady". Tam znajdziemy dokładne informacje o artystach i wystawach oraz zdjęcia prac, które w ramach wystawy były przedstawiane w budynku na ul. Koziej.

W akcji #zostańwdomu z kulturą wzięły udział również: Dom Spotkań z Historią, Centrum Interpretacji Zabytków, Biennale Warszawa i Centrum Kultury Filmowej im. A. Wajdy.

#Zostań w domu, nie wychodź z teatru!

TR Warszawa 21 marca o godz. 19:00 na Facebooku przeprowadzi transmisję spektaklu „Cząstki kobiety” w reżyserii Kornéla Mundruczó". Teatr zachęca do obejrzenia filmu "Między nami dobrze jest" w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Film powstał na podstawie powieści Doroty Masłowskiej. Obraz dostępny jest TUTAJ

d42bx4p

Swoje sztuki udostępniły także Teatr Lalka, Teatr Ateneum, Teatr Powszechny, Teatr Dramatyczny. Szczegóły na stronie Kulturalnej Warszawy.

Zobacz także: EURO 2020 przesunięte o rok. Zbigniew Boniek zabrał głos! "To jedyna rozsądna decyzja"

Warszawa. Empik udostępnia audiobooki

Do akcji #zostańwdomu przyłączył się Empik. Umożliwił darmowy, 2-miesięczny dostęp do ponad 11 tysięcy audiobooków i e-booków w aplikacji EmpikGo. Żeby z nich skorzystać trzeba zarejestrować się na stronie Empik.com/czas-w-domu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d42bx4p

Podziel się opinią

Share
d42bx4p
d42bx4p