Trwa ładowanie...
d1gnabr

Warszawa. Policja rozbiła grupę przestępczą. Mowa o "znacznej ilości narkotyków"

Policja z Warszawy zatrzymała 10 osób, które były zamieszane w produkcję i handel narkotykami na Mazowszu. Funkcjonariusze przejęli też zakazane substancje, m.in. haszysz, amfetaminę i marihuanę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Policja rozbiła grupę przestępczą, która handlowała narkotykami
Warszawa. Policja rozbiła grupę przestępczą, która handlowała narkotykami (policja.waw.pl, Fot: Policja)
d1gnabr
  • Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty
  • Wszystkim podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia
  • Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie

Podejrzanych o produkcję i handel narkotykami zatrzymali policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową/ Ustalili oni, że grupa osób może zajmować wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Policja podała, że na terenie podwarszawskich miejscowości rozprowadzana jest amfetamina, mefedron, tabletki ekstazy i inne zabronione substancje. Grupa 10 osób zrobiła sobie z handlu narkotykami stałe źródło dochodu.

d1gnabr

Dzięki współpracy z Prokuraturą Okręgową w Warszawie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, policja zatrzymała 10 osób. Wytypowano także miejsca, w których mogli przechowywać narkotyki i je produkować.

Wszyscy zatrzymani trafili do Komendy Stołecznej Policji. Śledczy ustalili, że grupa mogła działać od marca 2019 roku. Narkotyki miały trafiać głównie do mieszkańców powiatu pruszkowskiego.

Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie wobec czterech podejrzanych, a kolejnych pięciu objęto policyjnym dozorem. Jedna osoba została zwolniona bez postawienia zarzutów.

Za zarzucane zatrzymanym czyny grozi nawet 12 lat więzienia.
Sąd zdecydował, że czterech mężczyzn trafi do tymczasowego aresztu. Pięć osób objęto policyjnym dozorem. Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

d1gnabr

Prokuratura nie wyklucz kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Źródło: policja.waw.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jurek Owsiak prezydentem? Jest odpowiedź

d1gnabr

Podziel się opinią

Share
d1gnabr
d1gnabr