Trwa ładowanie...
Karol Lewandowski
04-11-2016 09:09

Warszawa pomaga bezdomnym. 11 mln na pomoc dla potrzebujących

Wiele osób bezdomnych przyjmuje pomoc oferowaną przez domy opieki. Zdarzają się jednak ciągle osoby, które stanowczo odmawiają pomocy.

Warszawa pomaga bezdomnym. 11 mln na pomoc dla potrzebujących
d1w4l68
d1w4l68

11 mln zł przeznaczy Warszawa na pomoc bezdomnym w okresie zimowym. O bezdomnych dbają także strażnicy miejscy, którzy od października patrolują niezamieszkane miejsca, w których mogą przebywać potrzebujący.

- Na najbardziej potrzebujących czeka już 20 placówek noclegowych, 7 darmowych jadłodajni i 4 punkty poradnictwa – mówi w radiu RDC Katarzyna Pieńkowska i dodaje, że aby tam trafić osoba bezdomna musi spełnić jeden podstawowy warunek.

- Przede wszystkim taka osoba musi wyrazić zgodę. Nie możemy osoby bezdomnej zmusić do opuszczenia miejsca, w którym się znajduje. Innego rodzaju ograniczeniem jest również stan trzeźwości. Natomiast w Warszawie są placówki, które pomagają również osobom znajdującym się pod wpływem alkoholu - mówi w RDC Pieńkowska.

W akcję pomocy bezdomnym zaangażowała się także straż miejska. - Do bezdomnych na ulicy wychodzą jednostki straży miejskiej. Już od października, funkcjonariusze patrolują takie miejsca „niemieszkalne”. Dla każdego bezdomnego mają ciepłe słowo, doraźną pomoc czy talerz z gorącą zupą - dodaje w RDC Monika Niżniak z warszawskiej straży.

Wiele osób bezdomnych przyjmuje pomoc oferowaną przez domy opieki. Zdarzają się jednak ciągle osoby, które stanowczo odmawiają pomocy. W ubiegłym roku poza ośrodkami pomocy nocowało około pół tysiąca osób.

d1w4l68

Źródło (RDC/WawaLove.pl)

d1w4l68
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w4l68