Trwa ładowanie...

Warszawa. "Pomijani przez społeczeństwo". Manifestacja niewidomych i niedowidzących

Pod Pałacem Prezydenckim protestowały w poniedziałek osoby z dysfunkcjami wzroku. Zdarzenie miało na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa i rządzących na trudną sytuacją niepełnosprawnych i potrzebę wprowadzenia zmian.

Warszawa. Pod Pałacem Prezydenckim manifestowali w poniedziałek niewidomi i niedowidzący. Domagają się uwagi i systemowych rozwiązań, które pozwolą im funkcjonować niezależnie od osób widzących (Facebook)Warszawa. Pod Pałacem Prezydenckim manifestowali w poniedziałek niewidomi i niedowidzący. Domagają się uwagi i systemowych rozwiązań, które pozwolą im funkcjonować niezależnie od osób widzących (Facebook)
d4l5m8x
d4l5m8x

"My nie widzimy nic, a czy wy widzicie nas?" - z takim napisem przyszli uczestnicy tej manifestacji po siedzibę prezydenta Andrzeja Dudy. Marek Kalbarczyk, prezes fundacji Szansa dla Niewidomych, mówił o tym, że niewidomi chcą być zauważeni, bo ich życie w Polsce jest trudne, bo nikt nie staje w obronie tej grupy i nie walczy o jej prawa.

Przyznał również, że pojawiają się usprawnienia i drobne udogodnienia, jednak są one kroplą w morzu potrzeb. - Pojawiają się ścieżki naprowadzające niewidomych do celu, udźwiękowienie, wspomaganie audiodeskrypcyjne, coraz więcej technologicznych rozwiązań w placówkach kultury, muzeach, przystankach i stacjach miejskiej komunikacji, pomagających w przekazie treści, ale to nadal za mało, bo to drobny procent tego, co jest pilnie potrzebne.

Warszawa. "Pomijani przez społeczeństwo". Manifestacja niewidomych i niedowidzących

Nadal w wielu miejscach nie uświadczy się opisów w alfabecie Braille’a, a audiodeskrypcji nie znajdzie się w wielu programach telewizyjnych i w filmach. Zdaniem uczestników protestu brak systemowych rozwiązań skazuje niewidomych i niedowidzących na zależność od pełnosprawnych, co jest dyskryminujące.

Sałatka z zielonych pomidorów, pyszna i prosta do słoików na zimę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4l5m8x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l5m8x