Trwa ładowanie...

Warszawa pomoże przedsiębiorcom. Odroczy płatność czynszu

Rafał Trzaskowski na czwartkowej konferencji zapewnił, że ratusz pomoże przedsiębiorcom. Chodzi o czasowe odroczenie płatności czynszu. Prezydent dodał, że nie będą pobierane ewentualne odsetki od nieterminowej zapłaty.
Share
Warszawa. Rafał Trzaskowski podczas konferencji (18.03.2020)
Warszawa. Rafał Trzaskowski podczas konferencji (18.03.2020)Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2fu6nf

- Chcemy pomóc przedsiębiorcom i pracownikom w Warszawie. W związku z tym podjęliśmy decyzję, żeby odroczyć płatności czynszu i rozłożyć należności w czasie. Za czynsz nie będą pobierane ewentualne odsetki od nieterminowej zapłaty czynszu - stwierdził Rafał Trzaskowski.

Ratusz przeprowadził analizę budżetową i przeznaczy środki na pomoc dla przedsiębiorców, mimo jak twierdzi prezydent "trudnej sytuacji finansowej miasta". Najemcy lokalów użytkowych będą mogli złożyć wniosek o obniżenie stawki czynszu na jeden miesiąc. "Jeśli okaże się, że sytuacja jest bardzo trudna, to będziemy mogli takiej osobie obniżyć czynsz" - zapewnił prezydent.

O pomoc do rządu zwróciła się Unia Metropolii Polskich. Zdaniem Trzaskowskiego, pomoc, którą rząd ma objąć przedsiębiorstwa, powinna być również skierowana do jednostek samorządu terytorialnego.

d2fu6nf

Zobacz także: Kontrole kwarantanny. Policja sprawdza Polaków

Warszawa. Zakaz spożywania alkoholu na bulwarach

W czwartek Rada Warszawy wprowadziła zakaz spożywania alkoholu na bulwarach i plaży po drugiej stronie Wisły. "Niestety w ostatnich dniach byliśmy świadkami tego, że mimo, że olbrzymia większość zachowuje się odpowiedzialnie, to jednak są takie miejsca, gdzie warszawiacy spotykali się w większych grupach" - poinformował Rafał Trzaskowski.

Zakaz obowiązuje w czasie trwania stanu zagrożenia epidemicznego. Do miejsc objętych zakazem będą skierowane dodatkowe patrole straży miejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.,

d2fu6nf

Podziel się opinią

Share
d2fu6nf
d2fu6nf