Trwa ładowanie...

Warszawa pomoże przedsiębiorcom. Odroczy płatność czynszu

Rafał Trzaskowski na czwartkowej konferencji zapewnił, że ratusz pomoże przedsiębiorcom. Chodzi o czasowe odroczenie płatności czynszu. Prezydent dodał, że nie będą pobierane ewentualne odsetki od nieterminowej zapłaty.

Share
Warszawa pomoże przedsiębiorcom. Odroczy płatność czynszuŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d319xkh

- Chcemy pomóc przedsiębiorcom i pracownikom w Warszawie. W związku z tym podjęliśmy decyzję, żeby odroczyć płatności czynszu i rozłożyć należności w czasie. Za czynsz nie będą pobierane ewentualne odsetki od nieterminowej zapłaty czynszu - stwierdził Rafał Trzaskowski.

Ratusz przeprowadził analizę budżetową i przeznaczy środki na pomoc dla przedsiębiorców, mimo jak twierdzi prezydent "trudnej sytuacji finansowej miasta". Najemcy lokalów użytkowych będą mogli złożyć wniosek o obniżenie stawki czynszu na jeden miesiąc. "Jeśli okaże się, że sytuacja jest bardzo trudna, to będziemy mogli takiej osobie obniżyć czynsz" - zapewnił prezydent.

O pomoc do rządu zwróciła się Unia Metropolii Polskich. Zdaniem Trzaskowskiego, pomoc, którą rząd ma objąć przedsiębiorstwa, powinna być również skierowana do jednostek samorządu terytorialnego.

Zobacz także: Kontrole kwarantanny. Policja sprawdza Polaków

Warszawa. Zakaz spożywania alkoholu na bulwarach

W czwartek Rada Warszawy wprowadziła zakaz spożywania alkoholu na bulwarach i plaży po drugiej stronie Wisły. "Niestety w ostatnich dniach byliśmy świadkami tego, że mimo, że olbrzymia większość zachowuje się odpowiedzialnie, to jednak są takie miejsca, gdzie warszawiacy spotykali się w większych grupach" - poinformował Rafał Trzaskowski.

Zakaz obowiązuje w czasie trwania stanu zagrożenia epidemicznego. Do miejsc objętych zakazem będą skierowane dodatkowe patrole straży miejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.,

d319xkh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d319xkh