Trwa ładowanie...

Warszawa. Ponad 1500 projektów weźmie udział w głosowaniu do budżetu obywatelskiego

Tężnia solankowa, boisko sportowe, hotele dla owadów czy nowoczesny plac zabaw? Znane są już projekty dopuszczone do głosowania w budżecie obywatelskim. Szczegóły w artykule.

Warszawa. Ponad 1500 projektów weźmie udział w głosowaniu do budżetu obywatelskiegoŹródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa
d2rk9fz

Jak informuje Tomasz Kunert, zastępca rzecznika prasowego w stołecznym ratuszu, do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zostało zgłoszonych 2243 pomysły, z których 1506 weźmie udział w głosowaniu. Wytypowanych zostało 1400 propozycji dotyczący konkretnych dzielnic oraz 106 projektów ogólnomiejskich. W stolicy miało miejsce dotychczas sześć edycji budżetu obywatelskiego.

Ocena projektów składała się z części formalnej oraz merytorycznej.

Warszawa. Zakończył się etap oceny projektów do budżetu obywatelskiego

W tym roku pozytywnie zostało ocenionych 1506, czyli 67 proc. pomysłów (w tym 106 ogólnomiejskich i 1400 dzielnicowych). Negatywną zaś ocenę dostało 661, czyli 30 proc. pomysłów (84 ogólnomiejskich oraz 577 dzielnicowych).

Polski samochód elektryczny. Fabryka powstanie z unijnych funduszy?

Wśród zgłoszonych propozycji pojawiło się także 76 – 3 proc. pomysłów, które autorzy sami wycofali.

d2rk9fz

"Autorzy projektów, których propozycje zostały negatywnie ocenione, mogli jeszcze odwołać się od wyniku oceny. Wpłynęły 154 odwołania, które rozpatrywane były do 14 sierpnia. W wyniku ponownej oceny 30% z nich (47, z czego pięć ogólnomiejskich i 42 dzielnicowe) zostało rozpatrzonych pozytywnie" – podaje zastępca rzecznika prasowego.

Głosowanie na pomysły obywatelskie obędzie się w terminie od 1 do 15 września. Warszawiacy zagłosują wówczas maksymalnie na 15 projektów z dzielnicy i 10, które będą o tematyce ogólnomiejskiej. Ostateczną listę zwycięskich propozycji ratusz ogłosi 30 września.

Miasto na realizację projektów w bieżącej edycji przeznaczy ponad 83 mln złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2rk9fz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rk9fz