Trwa ładowanie...
d241gap

Warszawa. Poranna burza "wyłączyła światło" nad stolicą. Ostrzeżenia IMGW

W czwartek nad ranem Warszawa ponownie stała się areną gwałtownych zjawisk pogodowych. Poranna burza zupełnie pochłonęła światło dzienne, by następnie zaprezentować warszawiakom prawdziwą rewię wyładowań. IMGW wydaje ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami, które mogą dziś wystąpić na terenie całego kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Poranna burza nad stolicą. Ostrzeżenia IMGW
Warszawa. Poranna burza nad stolicą. Ostrzeżenia IMGW (Archiwum prywatne)
d241gap

Warszawa. Burza najpierw wyłączyła światło.

Przed godziną 4.00 rano w czwartek w Warszawie zapanowały zupełne ciemności. Przyczyną tego była potężna chmura burzowa, która spowiła niebo nad stolicą.

Po egipskich ciemnościach nad miastem zaczęła się prawdziwa feeria świateł. Setki wyładowań atmosferycznych rozświetliły niebo, a towarzyszące im błyskawice rysowały na nim niezwykłe kształty.

d241gap

Tym razem jednak burzy nie towarzyszyły opady o dużym natężeniu i straż pożarna nie musiała interweniować w związku z podtopieniami i szkodami wyrządzonymi przez porywisty wiatr.

Warszawa. Poranna burza to dopiero początek. Otrzeżenia IMGW

IMGW ostrzega dziś przed burzami z gradem, podczas których spaść może od 10 do 40 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru mogą mieć prędkość do 80 km/h. Alert IMGW będzie obowiązywał w godzinach od 13 do 23. Wraz z burzami mogą pojawić się opady. Instytut przewiduje, że gwałtowne burze mogą pojawić się na terenie całego kraju.

To kolejny już dzień w którym IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami. W minionym tygodniu burze które nawiedziły Warszawę były przyczyną wielu podtopień i zniszczeń na prywatnych posesjach. Ulewne deszcze spowodowały również zalanie wielu ulic w stolicy.

d241gap

Zobacz też: Wiceminister sprawiedliwości dobitnie o sprawie Durczoka: ja bym siedział

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d241gap

Podziel się opinią

Share

d241gap

d241gap