Trwa ładowanie...

Warszawa. Porządki wokół nowej stacji metra. Będzie zmiana ruchu na Bemowie

Kończy się budowa stacji C04 u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej na Bemowie. Teraz pora na porządki na powierzchni i przywrócenie normalnego ruchu, zdezorganizowanego przez urządzenie tu wielkiego placu budowy.

Trwają ostatnie prace przy wykończeniu stacji metra na Bemowie. W związku z przywracaniem ruchu na dawnym placu budowy kierowcy i piesi muszą się liczyć z utrudnieniamiTrwają ostatnie prace przy wykończeniu stacji metra na Bemowie. W związku z przywracaniem ruchu na dawnym placu budowy kierowcy i piesi muszą się liczyć z utrudnieniamiŹródło: UM Warszawa
dd3ko1x
dd3ko1x

Teraz trwają ostatnie prace przy układaniu torów podziemnej kolejki i wykończeniu hali oraz montażu ruchomych schodów. Niebawem po nowych posadzkach będą mogli przejść się pasażerowie. Zanim to jednak nastąpi, trzeba doprowadzić do ładu powierzchnię i odtworzyć ulice dojazdowe.

Jak informuje warszawski ratusz, w planach jest wykonanie układu zachodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich wraz z zatoką autobusową. Trzeba odtworzyć jezdnię i chodnik, a także drogę dla rowerów wzdłuż ul. Powstańców Śląskich.

Te prace będą powodem zmian w organizacji ruchu. Zniknie tymczasowe rondo, ruch będzie mógł wrócić na skrzyżowanie.

W piątek 21 maja wieczorem wykonawca robót przełoży ruch na nowy układ jezdni. Kierowcy muszą się liczyć ze zmianami i wynikającymi z nich utrudnieniami.

dd3ko1x

Warszawa. Porządki wokół nowej stacji metra. Będzie zmiana ruchu na Bemowie

Wyłączony z ruchu będzie fragment zachodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich pomiędzy ul. Górczewską a ul. Czumy. Jadący ul. Powstańców Śląskich od strony obwodnicy nie będą mogli pojechać prosto przez skrzyżowanie z ul. Górczewską w stronę ul. Połczyńskiej. Nie będzie można także skręcić z ul. Górczewskiej w ul. Powstańców Śląskich w kierunku ul. Połczyńskiej.

Wyłączona z ruchu zostanie także dotychczasowa jezdnia ul. Górczewskiej. Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na nowo wybudowaną południową jezdnię.

Ostrożnie powinni też poruszać się piesi i rowerzyści. Przejścia dla pieszych działać będą na wszystkich czterech wlotach skrzyżowania, ale przejazdy dla rowerów będą czynne tylko po stronie północnej przez ul. Powstańców Śląskich i zachodniej przez ul. Górczewską.

Zmiany zajdą także w komunikacji zbiorowej. Autobusy pojadą objazdami. Te zmiany obowiązywać będą do 11 czerwca, do czasu, kiedy nastąpi otwarcie zamkniętego fragmentu jezdni ul. Powstańców Śląskich. Tramwaje w tym rejonie wrócą pod koniec czerwca.

Wszystko dzieje się w koronach drzew. Niebywałe zjawisko, które można zobaczyć w lesie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dd3ko1x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd3ko1x