Trwa ładowanie...
d4n8ht7

Warszawa. Postępuje budowa tunelu POW na Ursynowie

Kierowcy mogą korzystać już z ponad 15 kilometrów drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Warszawa Wilanów a Lubelska. Można jechać też nowym mostem na Wiśle. Wciąż w budowie jest tunel na Ursynowie. GDDKiA pokazała zdjęcia.
Share
Warszawa. Postępują prace w tunelu POW
Warszawa. Postępują prace w tunelu POWŹródło: Twitter GDDKiA Warszawa, Fot: Twitter GDDKiA Warszawa
d4n8ht7

Prace na Ursynowie toczą się na odcinku 4,6 kilometra. Ich zaawansowanie to około 89 procent. Wykonawca prowadzi prace w tunelu i nad nim.

GDDKiA zaprezentowała zdjęcia z budowy tunelu na Ursynowie. - Dzieje się w tunelu w ciągu #S2 na #Ursynów. W nawie południowej układana jest podbudowa z kruszywa a w północnej z betonu cementowego - czytamy we wpisie GDDKiA na Twitterze.

Czas na ukończenie robót wydłużono do końca marca 2021 roku. Powodem była między innymi długotrwała procedura uzyskiwania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Kierowcy mają pojechać tunelem w drugim kwartale 2021 roku, po zakończeniu odbiorów i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.

Na otwarcie tunelu czekają mieszkańcy Ursynowa oraz Wilanowa, gdzie po otwarciu fragmentu obwodnicy, tworzą się spore korki. Problemem jest też udostępniona kierowcom zawrotka przy Puławskiej. Wielu z nich ignoruje znaki i jeździ niezgodnie z przepisami.

Źródło: TVN Warszawa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4n8ht7

Podziel się opinią

Share
d4n8ht7
d4n8ht7