Trwa ładowanie...

Warszawa. Postępuje budowa tunelu POW na Ursynowie

Kierowcy mogą korzystać już z ponad 15 kilometrów drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Warszawa Wilanów a Lubelska. Można jechać też nowym mostem na Wiśle. Wciąż w budowie jest tunel na Ursynowie. GDDKiA pokazała zdjęcia.

Share
Warszawa. Postępują prace w tunelu POW
Warszawa. Postępują prace w tunelu POWŹródło: Twitter GDDKiA Warszawa, fot: Twitter GDDKiA Warszawa
d366gzg

Prace na Ursynowie toczą się na odcinku 4,6 kilometra. Ich zaawansowanie to około 89 procent. Wykonawca prowadzi prace w tunelu i nad nim.

GDDKiA zaprezentowała zdjęcia z budowy tunelu na Ursynowie. - Dzieje się w tunelu w ciągu #S2 na #Ursynów. W nawie południowej układana jest podbudowa z kruszywa a w północnej z betonu cementowego - czytamy we wpisie GDDKiA na Twitterze.

Czas na ukończenie robót wydłużono do końca marca 2021 roku. Powodem była między innymi długotrwała procedura uzyskiwania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Kierowcy mają pojechać tunelem w drugim kwartale 2021 roku, po zakończeniu odbiorów i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.

d366gzg

Na otwarcie tunelu czekają mieszkańcy Ursynowa oraz Wilanowa, gdzie po otwarciu fragmentu obwodnicy, tworzą się spore korki. Problemem jest też udostępniona kierowcom zawrotka przy Puławskiej. Wielu z nich ignoruje znaki i jeździ niezgodnie z przepisami.

Źródło: TVN Warszawa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d366gzg

Podziel się opinią

Share
d366gzg
d366gzg