Trwa ładowanie...

Warszawa. Powstaje nowy parking wzdłuż Alei Jerozolimskich

W Alejach Jerozolimskich pomiędzy ulicą Spiską a placem Zawiszy powstaje nowy parking, który zostanie włączony do Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Wiemy ile pojawi się miejsc postojowych.
Share
Warszawa. Budowa parkingu, fot. Zarząd Dróg Miejskich
Warszawa. Budowa parkingu, fot. Zarząd Dróg Miejskich
d2k0ofb

Chodzi o parking wzdłuż Alei Jerozolimskich na Ochocie, o który wnioskowali od dłuższego czasu mieszkańcy.

"Zwracali się do nas, aby w tym miejscu utworzyć ogólnodostępne miejsca postojowe. Z dotychczasowych korzystali głównie pracownicy pobliskich biurowców. Z kolei nocami wiele miejsc stało pustych – mieszkańcy nie mieli do nich dostępu. Do tego dochodziła gruntowa nawierzchnia pełna ubytków, które po deszczach jeszcze bardziej się pogłębiały" – przekazał w piątek Zarząd Dróg Miejskich.

Warszawa. Ruszył remont parkingu

Miejsce zostało ogrodzone barierkami już w czwartek, natomiast pierwsze prace ziemne mają rozpocząć się na początku przyszłego tygodnia. Wjazd oraz wyjazd na parking będzie zlokalizowany od strony ulicy Spiskiej.

d2k0ofb

Zastawili mu auto. Wyjechał po mistrzowsku

Jak podaje ZDM, wzdłuż Alei Jerozolimskich ma powstać łącznie 103 miejsca postojowe o wymiarach 2,5 x 5 m. Znajdą się tam także 4 "koperty" dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6 x 5 m.

"Drogi dojazdowe do stanowisk postojowych zostaną wykonane z kostki betonowej, a stanowiska – z ażurowych płyt zwanych eko kratką. To odpowiednie rozwiązanie, bo jest ona wodoprzepuszczalna, co sprawi, że powierzchnia pod miejscami parkingowymi będzie biologicznie czynna. Całość dopełnią montaż oświetlenia i nasadzenia nowych drzew" – dodają stołeczni drogowcy.

Prace powinny zakończyć się jeszcze do końca roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2k0ofb

Podziel się opinią

Share
d2k0ofb
d2k0ofb