Trwa ładowanie...
dh20ngb

Warszawa. Powstaje nowy parking wzdłuż Alei Jerozolimskich

W Alejach Jerozolimskich pomiędzy ulicą Spiską a placem Zawiszy powstaje nowy parking, który zostanie włączony do Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Wiemy ile pojawi się miejsc postojowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Budowa parkingu, fot. Zarząd Dróg Miejskich
Warszawa. Budowa parkingu, fot. Zarząd Dróg Miejskich
dh20ngb

Chodzi o parking wzdłuż Alei Jerozolimskich na Ochocie, o który wnioskowali od dłuższego czasu mieszkańcy.

"Zwracali się do nas, aby w tym miejscu utworzyć ogólnodostępne miejsca postojowe. Z dotychczasowych korzystali głównie pracownicy pobliskich biurowców. Z kolei nocami wiele miejsc stało pustych – mieszkańcy nie mieli do nich dostępu. Do tego dochodziła gruntowa nawierzchnia pełna ubytków, które po deszczach jeszcze bardziej się pogłębiały" – przekazał w piątek Zarząd Dróg Miejskich.

Warszawa. Ruszył remont parkingu

Miejsce zostało ogrodzone barierkami już w czwartek, natomiast pierwsze prace ziemne mają rozpocząć się na początku przyszłego tygodnia. Wjazd oraz wyjazd na parking będzie zlokalizowany od strony ulicy Spiskiej.

dh20ngb

Zastawili mu auto. Wyjechał po mistrzowsku

Jak podaje ZDM, wzdłuż Alei Jerozolimskich ma powstać łącznie 103 miejsca postojowe o wymiarach 2,5 x 5 m. Znajdą się tam także 4 "koperty" dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6 x 5 m.

"Drogi dojazdowe do stanowisk postojowych zostaną wykonane z kostki betonowej, a stanowiska – z ażurowych płyt zwanych eko kratką. To odpowiednie rozwiązanie, bo jest ona wodoprzepuszczalna, co sprawi, że powierzchnia pod miejscami parkingowymi będzie biologicznie czynna. Całość dopełnią montaż oświetlenia i nasadzenia nowych drzew" – dodają stołeczni drogowcy.

Prace powinny zakończyć się jeszcze do końca roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh20ngb

Podziel się opinią

Share
dh20ngb
dh20ngb