Trwa ładowanie...

Warszawa. Powstało izolatorium dla bezdomnych. Mogą przejść kwarantannę

Warszawa uruchomiła na Bielanach specjalny punkt schronienia. W nim bezdomni mogą przejść dobrowolną kwarantannę.

Share
Warszawa. Powstało izolatorium dla bezdomnych. Mogą przejść kwarantannęŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d3mvjck

W czasie epidemii osoby bezdomne przed przyjęciem do schronisk muszą odbyć 14-dniową, dobrowolną kwarantannę. To warunek, który pozwala zmniejszać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aby to ułatwić, Warszawa stworzyła przy ul. Wóycickiego na Bielanach nową placówkę buforową. Jest przeznaczona dla kobiet i mężczyzn. Dysponuje łącznie 32 miejscami, w tym dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Składa się z 11 kontenerów mieszkalnych: trzech ośmioosobowych modułów i ośmiu izolatek z łazienkami.

W nowym punkcie miasto zapewniło też osobne kontenery do dezynfekcji, ambulatorium oraz zaplecze magazynowe i socjalne. A także oddzielną, dwukabinową łazienkę dostępną z zewnątrz. W przyszłości będzie mogła służyć również osobom bezdomnym przebywającym w przestrzeni publicznej.

d3mvjck

Kwarantannę będzie można odbywać w małych grupach. To pozwoli służbom na rekrutację kolejnych osób i elastyczną organizację opieki.

Warszawa. Przyjęto osoby ze schroniska Caritas

Dzięki działaniom miasta, prace przy tworzeniu izolatorium zostały ukończone wcześniej niż zakładano. Dzięki temu przyjęto osoby ze schroniska Caritasu przy Żytniej, gdzie stwierdzono przypadki koronawirusa. Relokacja mieszkańców ośrodka Caritas do izolatorium na Bielanach odbywa się we współpracy z wojewodą mazowieckim – poinformował urząd miasta w komunikacie.

W opiece nad podopiecznymi nowego ośrodka pomoże miastu Towarzystwo Świętego Brata Alberta w ramach unijnego projektu „Akademia Streetworkingu”. Zapewni ono poradnictwo i pomoc wykwalifikowanych ratowników medycznych. Dwa razy w tygodniu w nowym punkcie odbędą się również dyżury lekarskie połączone z udzielaniem porad. Osoby korzystające ze schronienia będą miały zapewnioną zmianę bielizny, dostęp do środków higieny i sanitarnych oraz wyżywienie.

Po zakończeniu pracy placówki buforowej punkt na Bielanach może nadal działać jako schronisko z usługami opiekuńczymi lub noclegownia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3mvjck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mvjck