Trwa ładowanie...
da2e5hv

Warszawa. Powstaną nowe chodniki na ul. Wałbrzyskiej

Warszawscy drogowcy remontują chodnik przy cmentarzu na ul. Wałbrzyskiej. Po drugiej stronie ulicy również powstanie chodnik w ramach budżetu obywatelskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Powstaną chodniki przy ul. Wałbrzyskiej
Warszawa. Powstaną chodniki przy ul. Wałbrzyskiej (Zarząd Dróg Miejskich)
da2e5hv

Po północnej stronie ul. Wałbrzyskiej piesi nie mogą przejść na odcinku między ul. Wróbla a Dominikańską ze względu na brak chodnika. Jest to możliwe tylko po południowej stronie ulicy.

Problem ma rozwiązać projekt zgłoszony w budżecie obywatelskim: "Łatwiej dla pieszych – budowa i remont chodników na Wałbrzyskiej oraz azyle na przejściach na Dominikańskiej".

Warszawa. Chodnik, zatoka do parkowania i przejście dla pieszych

Projekt został wybrany do realizacji głosami 333 osób. Głównym elementem jest właśnie budowa nowego chodnika wzdłuż ul. Wałbrzyskiej. Projekt zakłada również budowę zatoki do parkowania wzdłuż nowego chodnika oraz wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych w pobliżu bramy cmentarza. Prace przy budowie chodnika planowane są na kilka tygodni.

da2e5hv

Warszawa. Zwiększy się bezpieczeństwo pieszych

Drugim elementem projektu była poprawa bezpieczeństwa na ul. Dominikańskiej. Przejścia dla pieszych przez tę ulicę przy kościele, w rejonie skrzyżowania z ul. Niedźwiedzią oraz przy skrzyżowaniu z ul. Wałbrzyską będą wyposażone w azyle dla pieszych. Prace już się rozpoczęły. Powinny zakończyć się w najbliższych tygodniach.

Jednocześnie ZDM przebudowuje chodnik po południowej stronie ul. Wałbrzyskiej, przy cmentarzu. Dotychczasowa nawierzchnia asfaltowa zostanie zastąpiona płytami chodnikowymi. Piesi zyskają nową, równą i wygodną nawierzchnię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

da2e5hv

Podziel się opinią

Share
da2e5hv
da2e5hv