Trwa ładowanie...

Warszawa. Powstaną nowe chodniki na ul. Wałbrzyskiej

Warszawscy drogowcy remontują chodnik przy cmentarzu na ul. Wałbrzyskiej. Po drugiej stronie ulicy również powstanie chodnik w ramach budżetu obywatelskiego.

Share
Warszawa. Powstaną nowe chodniki na ul. Wałbrzyskiej Źródło: Zarząd Dróg Miejskich
d1c1hot

Po północnej stronie ul. Wałbrzyskiej piesi nie mogą przejść na odcinku między ul. Wróbla a Dominikańską ze względu na brak chodnika. Jest to możliwe tylko po południowej stronie ulicy.

Problem ma rozwiązać projekt zgłoszony w budżecie obywatelskim: "Łatwiej dla pieszych – budowa i remont chodników na Wałbrzyskiej oraz azyle na przejściach na Dominikańskiej".

Warszawa. Chodnik, zatoka do parkowania i przejście dla pieszych

Projekt został wybrany do realizacji głosami 333 osób. Głównym elementem jest właśnie budowa nowego chodnika wzdłuż ul. Wałbrzyskiej. Projekt zakłada również budowę zatoki do parkowania wzdłuż nowego chodnika oraz wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych w pobliżu bramy cmentarza. Prace przy budowie chodnika planowane są na kilka tygodni.

d1c1hot

Warszawa. Zwiększy się bezpieczeństwo pieszych

Drugim elementem projektu była poprawa bezpieczeństwa na ul. Dominikańskiej. Przejścia dla pieszych przez tę ulicę przy kościele, w rejonie skrzyżowania z ul. Niedźwiedzią oraz przy skrzyżowaniu z ul. Wałbrzyską będą wyposażone w azyle dla pieszych. Prace już się rozpoczęły. Powinny zakończyć się w najbliższych tygodniach.

Jednocześnie ZDM przebudowuje chodnik po południowej stronie ul. Wałbrzyskiej, przy cmentarzu. Dotychczasowa nawierzchnia asfaltowa zostanie zastąpiona płytami chodnikowymi. Piesi zyskają nową, równą i wygodną nawierzchnię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1c1hot

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c1hot
d1c1hot