Trwa ładowanie...

Warszawa. Powstanie parking "Parkuj i jedź" Warszawa Jeziorki

Powstanie parking "Parkuj i jedź" przy stacji kolejowej Warszawa Jeziorki. Zarząd Transportu Miejskiego właśnie podpisał umowę na jego projekt i budowę. Wykonawca ma 540 dni na realizację inwestycji.

Share
Warszawa. Powstanie parking "Parkuj i jedź" Warszawa JeziorkiŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d1qtr09

W piątek, 10 lipca, została podpisana umowa na zaprojektowanie i wybudowanie parkingu przesiadkowego "Parkuj i jedź" przy stacji kolejowej Warszawa Jeziorki na linii radomskiej. Parking powstanie w sąsiedztwie ulicy Karczunkowskiej – poinformował stołeczny ratusz.

Zadaniem zwycięzcy przetargu jest zaprojektowanie i wybudowanie jednopoziomowego parkingu przesiadkowego na nie mniej niż 138 miejsc postojowych. W tym sześć miejsc ma być przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Na parkingu ma być też nie mniej niż 40 zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów. Zostanie zamontowane stanowisko do ładowania samochodów i rowerów elektrycznych.

Wykonawca zaprojektuje układ paneli fotowoltaicznych. Zaproponuje także możliwości wykorzystania innych ekologicznych rozwiązań, takich jak ogrzewanie wody poprzez panele słoneczne, pompy ciepła i gruntowe wymienniki ciepła.

d1qtr09

Dzięki parkingom "Parkuj i jedź" do centrum Warszawy wjeżdża mniej samochodów. Kierowcy dojeżdżający z okolicznych miejscowości nie muszą martwić się, gdzie zaparkować auto. Mniej zużytego paliwa to mniej spalin i lepsza jakość powietrza w stolicy.

P+R Warszawa Jeziorki będzie dogodnym miejscem do przesiadek do pociągów i autobusów dla mieszkańców części Ursynowa oraz Piaseczna, Góry Kalwarii, Konstancina-Jeziorny, Tarczyna, Prażmowa i Lesznowoli.

Wykonawca na wykonanie projektu i budowę ma 540 dni, licząc od dnia podpisania umowy. Umowa opiewa na kwotę ok. 5,9 mln zł. Parking P+R Warszawa Jeziorki otrzymał dofinansowania z funduszy europejskich w wysokości 3,5 mln zł w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) na rozbudowę systemu parkingów „Parkuj i jedź”.

W Warszawie jest 16 parkingów "Parkuj i jedź". Najnowszy – P+R Młociny IV został otwarty w lipcu 2018 r. Obecnie trwają prace nad budową 17. Parkingu na Białołęce, przy stacji kolejowej Warszawa Żerań.

d1qtr09

Parkingi P+R codziennie umożliwiają przesiadkę do Warszawskiego Transportu Publicznego ponad 4,3 tys. kierowcom samochodów oraz ponad 670 rowerzystom. Bezpłatnie mogą z nich korzystać osoby posiadające ważne bilety ZTM – krótkookresowe (dobowe, 3-dniowe, weekendowe) oraz długookresowe (30- i 90-dniowe).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1qtr09
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qtr09