Trwa ładowanie...

Warszawa. Poznaj ciekawe miejsca podczas spacerów

Stolica proponuje spacery i warsztaty, podczas których będzie można poznać historię i tradycję kulturową miasta oraz jego legendy i architekturę.

Share
Warszawa. Poznaj ciekawe miejsca podczas spacerów
Źródło: PAP
d3luu6k

"Na początku tego roku Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków rozstrzygnęło konkurs dla organizacji pozarządowych na "Warsztaty dotyczące architektury i zabytków Warszawy". Z dziesięciu wybranych zgłoszeń projekt fundacji Indygo - Wspieranie Aktywności Twórczej i Kultury pn. "Warszawa moje miasto", rusza najwcześniej. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale konieczna jest rejestracja" – informuje stołeczny ratusz.

Pierwszy spacer wyruszy już w sobotę, 4 lipca. Przewidziany czas wydarzenia to trzy godziny. W spacerze może uczestniczyć maksymalnie do 30 osób.

d3luu6k

Warszawa – szlakiem sławnych postaci, bajek czy przedwojennego miasta

Urząd Miasta proponuje poznawanie stolicy w wielu aspektach – każdy zainteresowany sam będzie mógł wybrać szlak, którym podąży.

Zobacz również: "Spacerkiem po mieście"

Odbędą się Spacery Szlakiem zabytków i historii, skierowane do tych mieszkańców Warszawy, którzy chcą zobaczyć najbardziej atrakcyjne zakątki miasta z zabytkami i śladami sławnych postaci, takich jak Fryderyk Chopin, „Lalka” Bolesława Prusa czy Szare Szeregi. Osoby zainteresowane zostaną zapoznane także z dziejami pałaców przy ulicy Miodowej i Krakowskim Przedmieściu.

Będzie również okazja do poznania bliżej specyficznego klimatu takich dzielnic jak Śródmieście, Praga czy Wola. Przewodnicy pokażą także Powiśle, Stare Miasto i Stare Powązki. Będzie zorganizowany szlak, który poprowadzi po przedwojennej, żydowskiej Warszawie.

d3luu6k

"Spacery Szlakiem legend dla dzieci i młodzieży pokażą Warszawę z perspektywy bajkowych postaci: Warsa i Sawy, Złotej Kaczki, Bazyliszka i Syrenki. Wędrując w poszukiwaniu zagadek, dzieci odwiedzą miejsca związane z duchem Białej Damy i Pana Twardowskiego. Dowiedzą się także, jak król Zygmunt Waza stojący na kolumnie i Chrystus przed kościołem św. Krzyża stoją na straży miasta" – podaje stołeczny ratusz.

Dodatkowo 9 i 16 lipca przewidziane są "Warsztaty architektoniczne" – zarówno dla dzieci, jak też dorosłych.
Mieszkańcy Warszawy, którzy chcieliby wziąć udział w spacerach i warsztatach, mogą się kontaktować z Fundacją Indygo poprzez e-mail ran@fundacja-indygo.org.pl lub pod nr. tel. 506-241-142.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3luu6k

Podziel się opinią

Share
d3luu6k
d3luu6k