Trwa ładowanie...

Warszawa. Prace drogowców i utrudnienia w ruchu

Od czwartku, 6 sierpnia, zamknięte będzie skrzyżowanie ulic Bronowskiej, Wodniaków i Masłowieckiej w Wawrze. W weekend 8-9 sierpnia będą trwały prace na ul. Włodarzewskiej i w al. Niepodległości.
Share
Warszawa. W najbliższych dniach będą utrudnienia w ruchu
Warszawa. W najbliższych dniach będą utrudnienia w ruchuŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d30e8ij

Tramwajarze rozpoczną także kolejny etap prac w ramach budowy torowiska na Winnicę i remont pętli Cm. Wolski. W związku z tym będą zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej – poinformował stołeczny ratusz.

Warszawa. Prace na Wawrze

Dzielnica Wawer buduje rondo u zbiegu ulic Bronowskiej, Wodniaków i Masłowieckiej. W nocy z 5 na 6 sierpnia (ok. godz. 24.00) rozpocznie się kolejny etap robót. Wyłączona z ruchu zostanie ul. Bronowska na wysokości przebudowywanego skrzyżowania. Objazd będzie prowadził ulicami Wał Miedzeszyński – Kadetów – Trakt Lubelski. Autobusy linii 119, 147 oraz N72 będą kursowały objazdem ul. Kadetów. Utrudnienia potrwają do końca wakacji.

d30e8ij

Wykonawca wawerskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy planuje uruchomić dwa kolejne wiadukty nad budowaną trasą. W poniedziałek, 10 sierpnia, ok. godz. 10.00 zostanie otwarty wiadukt w ciągu ul. Tawułkowej, a godzinę później ten w ciągu ul. Izbickiej.

Warszawa. Przebudowa ul. Włodarzewskiej

   Urząd m.st. Warszawa
Źródło: Urząd m.st. Warszawa, Fot: Urząd m.st. Warszawa

Urząd Dzielnicy Ochota przebudowuje ul. Włodarzewską. Wykonawca tych prac będzie w weekend układał nową nawierzchnię jezdni. W pierwszym etapie prac, w sobotę, 8 sierpnia, od godz. 6.00 do 17.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Włodarzewska na odcinku od skrzyżowania z ulicami Usypiskową i Altową do budynku nr 67. Następnie, w niedzielę, 9 sierpnia, od godz. 8.00 do 15.00 zamknięty będzie odcinek od budynku Włodarzewska 67 do Al. Jerozolimskich. W tym czasie na odcinku od ul. Usypiskowej do budynku Włodarzewska 67 zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Objazdy będą prowadziły ulicami: Śmigłowcowa – Drawska – Dickensa lub Łopuszańską. Kursowanie autobusów linii 208 będzie zawieszone. W obydwu etapach niemożliwy będzie dojazd do posesji.

   Urząd m.st. Warszawa
Źródło: Urząd m.st. Warszawa, Fot: Urząd m.st. Warszawa

Warszawa. Prace tramwajarzy na Białołęce

Od jesieni Tramwaje Warszawskie budują przedłużenie trasy tramwajowej na Winnicę na Białołęce. Już w przyszłym roku pasażerowie pojadą ponad kilometr dalej niż tam, gdzie obecnie dojeżdża tramwaj. Wydłużona trasa pobiegnie od ul. Strumykowej i zakończy się pętlami - tramwajową i autobusową w pobliżu Modlińskiej. Wybudowane zostaną także nowe jezdnie, chodniki i drogi dla rowerów. To będzie także kolejne zielone torowisko w Warszawie.

d30e8ij

W ramach tych prac od piątku, 7 sierpnia, do końca miesiąca zamknięta będzie dla ruchu ul. Dzierzgońska pomiędzy ul. Odkrytą a ul. Światowida. Objazd zostanie poprowadzony do ul. Ordonówny. Autobusy linii 211 pojadą objazdem ulicami Ordonówny i Odkrytą, a linii 516 i N13 ulicami: Ordonówny i Światowida. Zwężona będzie również jezdnia ulic Światowida i Leśnej Polanki pomiędzy ul. Dzierzgońską a ul. Poetów. Prace budowlane będą związały się także z zamknięciem chodnika po jednej stronie ulicy i drogi dla rowerów na tym odcinku.

Warszawa. Prace w al. Niepodległości

W sobotę i niedzielę, 8 i 9 sierpnia, tramwajarze będą kontynuowali wymianę zwrotnic na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Nowowiejską. Konieczne będzie wyłączenie ruchu tramwajów w ciągu al. Niepodległości – ul. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II od ul. Nowowiejskiej do ronda ONZ. Tramwaje linii 17, pomiędzy ul. Nowowiejską i Kinem Femina, zostaną skierowane na objazd przez Nowowiejską, Marszałkowską, pl. Bankowy i al. „Solidarności”.

Tramwaje linii 10 i 33 dojeżdżając do ronda ONZ, będą zamieniały się numerami i kontynuowały dalszą jazdę w stronę pętli Metro Młociny. I tak, tramwaje linii 10 po ruszeniu z przystanku Norblin zmienią oznaczenie i od ronda ONZ będą kontynuowały podróż do Metra Młociny jako linia 33. Analogicznie będzie się działo z wagonami linii 33 po ruszeniu spod Hali Mirowskiej. Wzdłuż wyłączonego odcinka sieci tramwajowej pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusów linii zastępczej Z33, kursującej na trasie: GUS – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – E. Plater.

d30e8ij

Zmiany będą dotyczyły także kierowców i pieszych. Na wysokości skrzyżowania z ul. Nowowiejską zwężona o skrajny pas wzdłuż torowiska będzie jezdnia al. Niepodległości prowadząca w kierunku centrum. Nieczynne będzie także przejście dla pieszych przez al. Niepodległości na wysokości budynków Politechniki Warszawskiej.

Warszawa. Remont pętli Cm. Wolski

W sobotę, 8 sierpnia, tramwajarze rozpoczną także remont układu torów na pętli Cm. Wolski. Do początku października pętla będzie nieczynna. Z tego powodu zawieszone będzie kursowanie tramwajów linii 13. Składy linii 27 zostaną skierowane na trasę objazdową przebiegającą ulicami: Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 do pętli Koło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d30e8ij

Podziel się opinią

Share
d30e8ij
d30e8ij