Trwa ładowanie...
d23lcct

Warszawa. Pracowity weekend drogowców w stolicy. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia dla kierowców

Ostatni weekend października będzie bardzo pracowity dla drogowców w Warszawie. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskie oznacza to spore utrudnienia i zamknięte ulice w mieście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. W weekend drogowcy zapowiadają dużo prac i remontów w stolicy
Warszawa. W weekend drogowcy zapowiadają dużo prac i remontów w stolicy (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d23lcct

Od piątku do poniedziałku, 25-28 października, warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich będą wymieniać nawierzchnię jezdni ul. Tamka.

Pierwsze utrudnienia pojawią się już w piątek, 25 października. Od godz. 22.00 zamknięty dla ruchu będzie odcinek tej drogi od ul. M. Kopernika do Dobrej. Autobusy pojadą zmienionymi trasami:

102 od skrzyżowania Nowy Świat / Świętokrzyska: Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego – al. Józefa Poniatowskiego i dalej swoją trasą;

d23lcct

Rzecznik prezydenta: nie będzie państwowego marszu 11 listopada z udziałem Andrzeja Dudy

105 w kierunku Browarna, od skrzyżowania Nowy Świat / Świętokrzyska: Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra i dalej swoją trasą;

w kierunku Os. Górczewska, od skrzyżowania Dobra/ Tamka: Dobra – Solec – Ludna – Książęca – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą;

d23lcct

162 w kierunku pl. Hallera, od skrzyżowania Rozbrat/ Książęca/ L. Kruczkowskiego / Ludna: Ludna – Solec – Dobra – Tamka i dalej swoją trasą;

w kierunku EC Siekierki od skrzyżowania Dobra/ Zajęcza: Dobra – Solec – Ludna – Rozbrat i dalej swoją trasą.

Zmiany obejmą także linie komunikacji nocnej: N14, N64 od skrzyżowania Nowy Świat / Świętokrzyska: Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie i dalej swoją trasą; N16, N66 w kierunku Dw. Centralny, od mostu Śląsko-Dąbrowskiego: al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska i dalej swoją trasą.

Duże zmiany czekają mieszkańców Warszawy na ulicy Głębockiej.
Na ul. Głębocką wraca ruch dwukierunkowy. W weekend wykonawca przebudowy ulicy ułoży ostatnie warstwy nawierzchni na odcinku od ul. Podłużnej do Siecznej. Prace potrwają od piątku, 25 października, od ok. godz. 23.30 do niedzieli, 27 października, wieczorem. W tym czasie nieprzejezdne będzie skrzyżowanie z ul. Tajemną. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Skarbka z Gór i L. Berensona. Autobusy linii 120, 240 i 256, tylko w kierunkach: Dw. Wschodniego, Żerania-FSO i Zacisza-Wilno pojadą objazdem ulicami: L. Berensona – Skarbka z Gór – Magiczna. Podobnie kursować będą autobusy linii nocnej N11. Od piątku nie będą jeździły autobusy linii Z20.

d23lcct

W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 27 na 28 października, planowane jest udostępnienie do ruchu nowej jezdni ul. Głębockiej na odcinku od ul. Siecznej do Podłużnej. Oznacza to, że od poniedziałku możliwy będzie przejazd ul. Głębocką w obydwu kierunkach, bez ograniczeń spowodowanych pracami przy przebudowie drogi. Na ulicę wrócą też autobusy komunikacji miejskiej. Pojadą w obu kierunkach trasami:

120: w kierunku OLESIN: DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) – … – św. Wincentego – Głębocka – L. Berensona – Kąty Grodziskie – … – OLESIN.

256: PKP ZACISZE-WILNO – … – św. Wincentego – Głębocka – Lewandów – Oknicka – … – ZAUŁEK-SZKOŁA.

412: DW. WILEŃSKI – … – Toruńska – Głębocka – Lewandów – Oknicka – … – GRODZISK.

d23lcct

Na swoją stałą trasę wrócą autobusy linii E-9, które będą teraz mogły zatrzymać się na wszystkich przystankach na białołęckim odcinku swojej trasy:

Szczyt poranny: OS. DERBY – Skarbka z Gór – L. Berensona – Głębocka – Toruńska – … – METRO MARYMONT.

Szczyt popołudniowy: METRO MARYMONT – … – Toruńska – Głębocka – L. Berensona – Skarbka z Gór – OS. DERBY.

Prace będą prowadzone także w dzielnicy Włochy. Na ulicach Instalatorów i Równoległej trwają prace związane z budową sieci kanalizacyjnej. Od soboty, 26 października zamknięty dla ruchu będzie fragment ul. Równoległej w rejonie skrzyżowania z ul. Szybką. Autobusy linii 228 i 328 będą miały skróconą trasę do przystanku Instalatorów.

d23lcct

Te zmiany będą najbardziej uciążliwe, ponieważ prace potrwają do 6 listopada.

Źródło: ZTM

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23lcct

Podziel się opinią

Share
d23lcct
d23lcct