Trwa ładowanie...

Warszawa. Praga. Obywatele zieleni. Zaadoptuj donicę

To jeden ze smutniejszych widoków w miejskiej przestrzeni - masywne betonowe donice kompletnie pozbawione zieleni. Takie opustoszałe gazony sprawiały przykrość aktywistom z Porozumienia dla Pragi. Więc je zaadoptowali.

Warszawa. Praga. Obywatele zieleni. Zaadoptuj donicęŹródło: Materiały prasowe
d2wdi3g
d2wdi3g

Akcja #ZaadoptujDonicę” to działania, dzięki którym bezużyteczne od dawna elementy miejskiej architektury zieleni zaczynają żyć nowym życiem.

Roślinne brygady

#

Idea jest prosta: trzeba znaleźć opuszczony gazon, zdobyć sadzonki lub nasiona i wziąć się do pracy. To nie wszystko - potem trzeba dbać o zielonych podopiecznych, zapewnić im odpowiednie warunki i wodę.

Pomysłodawcy akcji zachęcają także uczestników do „hasztagowania” swoich działań i umieszczania w donicach tabliczek nawiązujących treścią do całego przedsięwzięcia. Chodzi o to, by więcej osób dowiedziało się o projekcie i dołączyło.

d2wdi3g

Siać i sadzić można nie tylko rośliny ozdobne, kwiaty, ale i zioła oraz warzywa. Chodzi nie tylko o estetykę, czy ekologię, ale także o ocalenie donic, które - opustoszałe - coraz częściej są usuwane z praskich ulic jako przestarzały i niepotrzebny element.

Odzew na pierwsze informacje o tym, że dobrze by było zadziałać, pojawiły się wraz z albumem zdjęć na facebookowej stronie Porozumienia dla Pragi. Natychmiast znalazło się mnóstwo chętnych.

Facebook
Źródło: Facebook, fot: Facebook

Nasionka i sadzonki dostarczać zaczęli Warszawscy Działkowcy, a praski zakład stolarski SĘK wykonuje tabliczki do oznaczania zaadoptowanych kwietników.

d2wdi3g

Zobacz wideo: Wytyczne dla restauracji i fryzjerów w tym tygodniu

d2wdi3g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wdi3g