Trwa ładowanie...

Warszawa. Praga-Północ walczy ze szczurami

Mieszkańcy Pragi-Północ alarmowali w zeszłym tygodni, że do ich mieszkań wchodzą szczury. Jak się okazuje problem z gryzoniami jest naprawdę poważny w związku z czym urząd dzielnicy zapowiedział intensywną deratyzację.

Share
Warszawa. Praga-Północ walczy ze szczurami
Źródło: money.pl
dc291rq

Warszawa. Boją się zostać w mieszkaniu

Z budzącej ciarki relacji jednej z mieszkanek kamienicy na Pradze-Północ dowiedzieliśmy się, że do jej mieszkania, przez wygryzione w podłodze dziury dostają się szczury. Kobieta podkreśla, że mimo zgłoszenia problemu administracji budynku, nie zostały podjęte żadne działania. Z obawy przed gryzoniami, lokatorka zdecydowała się sypiać w samochodzie.

"Ja od dwóch tygodni nie mogę przebywać w mieszkaniu. Szczury nawet rano wychodzą. Podłogi drewniane, wystarczą dwie, trzy godziny i jest dziura wielkości pięści. Administracja olewa temat. W ciągu dwóch tygodni zacementowałam 15 dziur" - napisała p. Anna w relacji cytowanej przez "Gazetę Wyborczą"

Warszawa. Urząd dzielnicy wypowiada wojnę szczurom

W reakcji na doniesienia mieszkańców, głos w sprawie zabrały władze dzielnicy. "Wypowiadamy zdecydowaną wojnę gryzoniom. Na ten cel zostały przeznaczone konkretne pieniądze, na razie w wysokości 80 tys. złotych" - powiedziała burmistrz dzielnicy Ilona Soja-Kozłowska

Zobacz też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/adam-bielan-6144140591843457c">Adam Bielan</a> zaskakuje. "Fort <a href="https://wiadomosci.wp.pl/donald-trump-6129261747357825c">Trump</a>" było określeniem PR-owym

Jak informuje urząd dzielnicy, Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Praga-Północ przeznaczy tę kwotę nie tylko na działania doraźne, wynikające ze zgłoszeń mieszkańców i administratorów budynków, lecz także na zaplanowane szeroko zakrojone akcje deratyzacyjne.W najbliższym czasie deratyzacja zostanie przeprowadzona w 36 praskich kamienicach i obejmie 7 ulic Szwedzką, Zachariasza, Siedlecką, Tarchomińską, Kępną, Brzeską oraz Mackiewicza.

Urząd przypomina jednak, że dużo zależy od postawy społecznej i utrzymywania porządku przy altanach śmietnikowych i w piwnicach.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dc291rq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc291rq
dc291rq