Trwa ładowanie...
d37kryy

Warszawa. Protest antyszczepionkowców. "Zakończyć pandemię”

W niedzielę w Warszawie odbył się protest pod hasłem "Zakończyć pandemię". Organizatorem wydarzenia jest ruch antyszczepionkowców. Jego członkowie uważają, że wprowadzone przez rząd restrykcje są niezgodne z prawem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. W niedzielę 16 sierpnia odbył się marsz antyszczepionkowców / foto ilustracyjne
Warszawa. W niedzielę 16 sierpnia odbył się marsz antyszczepionkowców / foto ilustracyjne (East News, Fot: Jakub Kaminski)
d37kryy

16 sierpnia odbył się kolejny protest zorganizowany przez ruch antyszczepionkowców pod hasłem "Zakończyć Pandemię". Protestujący spotkali się o godzinie 12 na placu Zamkowym i ruszyli w kierunku sejmu. Manifestanci protestowali przeciwko ponownemu „zamknięciu ich w domach”. Uczestnicy nie zgadzają się bowiem, aby minister zdrowia, Łukasz Szumowski nakazywał noszenia maseczek czy wprowadził kwarantannę po powrocie z zagranicy, a także kontrolował wesela.

"Człowiek zwany ministrem zdrowia Łukasz Szumowski według relacji mediów niemal zawodowy oszust, po raz drugi chce zamknąć nas w domach, założyć nam szmaty na twarz i wprowadzić kwarantanne po powrocie z zagranicy, chce kontroli na weselach" - napisali na stronie organizatorzy wydarzenia.

Protestujący skandowali "Stop pandemii!”, "Niewolnicy noszą maski” oraz "Jesteśmy wolni”.

d37kryy

Warszawa. Protest antyszczepionkowców

Ich zdaniem wszystkie restrykcje są niezgodne z prawem, łamią konstytucję, odbierają nam wolność i godność suwerena. "Powiedzmy STOP cenzurze korporacyjnych mediów i medycznej dyktaturze WHO, organów Unii Europejskiej i międzynarodowych korporacji. Pokażmy swój sprzeciw i zamanifestujmy wolność", podkreślają.

Data jest nieprzypadkowa, ponieważ 15 sierpnia odbyło się posiedzenie w sprawie nowych restrykcji. "Musimy być tłumnie ponad podziałami, cel mamy jeden", zaapelowali organizatorzy.

Po raz pierwszy ruch antyszczepionkowców zorganizował taki protest na początku czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Facebook, Warszawa w Pigułce

d37kryy

Podziel się opinią

Share
d37kryy
d37kryy